Anasayfa » Kılıçdaroğlu FETÖ iş birliği 11 yaşında
Özel Haber

Kılıçdaroğlu FETÖ iş birliği 11 yaşında

Kemal Kılıçdaroğlu kaset kumpasi ile başa geçti

15 Temmuz öncesi iş birliği

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir kaset kumpası ile CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturmasının üzerinden 11 yıl geçti. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal 7 Mayıs 2010’da kendisine kurulan kaset kumpasının ardından 10 Mayıs tarihinde kameralar karşısına geçerek istifa ettiğini açıklamıştı. Deniz Baykal istifa açıklamasında Pensilvanya olarak tanımladığı FETÖ elebaşını aklamıştı ancak, FETÖ’nün kaset kumpasında yer aldığı ortaya çıktı. Deniz Baykal’ın istifası sonrası CHP Genel Başkanı olmayacağını ilan eden Kemal Kılıçdaroğlu, kısa sürede fikrini değiştirerek partinin başına geçti. Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP, Fetullahçı Terör Örgütü’nün siyasetteki sözcüsü hatta taşeronluğunu üstlendi. Aradan geçen 11 yılın ardından CHP-FETÖ iş birliği o kadar ileri bir noktaya geldi ki, Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programında 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında Atatürk Havalimanı’ndan elini kolunu sallayarak ayrılmasının son derece normal olduğunu açıkladı.

22 Mayıs 2010-Deniz Baykal kendisine kurulan kaset kumpası ile istifa etti.

22 Mayıs 2010– Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan 33. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı’nda 1,189 oy alarak genel başkan seçildi.

26 Ocak 2012-Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Şubat 2012 MİT krizinden önce FETÖ’nün ABD’deki mahrem imamlarını CHP Genel Merkezi’nde kabul etti.

26 Ocak 2012- Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün ABD’deki lobicilerinden olan aynı zamanda Türk Amerikan Birliği (TAA) Başkanı Faruk Taban’ı ve diğer örgüt yöneticilerini ağırladı.

11 Şubat 2012– Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün iletişim kanalı olan Zaman gazetesine verdiği röportajda; “Yargıda cemaat kadrolaşması var diyemem” diyerek operasyonu FETÖ’nün yaptığının üstünü örtmeye çalıştı.

15 Mart 2013-CHP heyeti, FETÖ’nün ABD’deki çatı örgütü olan Rumi Forum’u ziyaret etti. FETÖ elebaşının onursal başkanı olduğu kuruma ziyaret eden isimlerin arasında CHP’li vekiller, Engin Özkoç, Gökhan Günaydın ve Eren Erdem’in MİT dosyalarını kendisinden aldığını itiraf ettiği Bülent Tezcan yer aldı. FETÖ’nün tepe yöneticilerinden Emre Çelik’in ev sahipliği yaptığı toplantının ana konusu “Türkiye’de Demokrasi ve İnsan Hakları” oldu.

22 Ekim 2013- Kemal Kılıçdaroğlu, Mit tırlarının durdurulmasından aylar önce mecliste yaptığı konuşmada, kumpasta planlanan yalanların ön hazırlığına başlamıştı. 20-22 Eylül 2013 tarihleri arasında Nevşehir’de dönemin Adana ve Hatay Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü personelleri ve FETÖ imamlarının aralarında olduğu 13 isim, MİT tırları kumpasını planlamak ve organize etmek için toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantının ardından Kılıçdaroğlu mecliste, “Terör örgütlerini alıp eğitip, eline silah verip, cebine para koyup başka bir ülkeye savaşmak için gönderen bir ülke olabilir mi? Yapıyor, kim yapıyor? Erdoğan yapıyor. Çünkü sen, terör örgütleriyle içli dışlısın sen. Onlarla beraber yatıp kalkıyorsun, onlara silah veriyorsun.” açıklamalarında bulundu.

3-4 Aralık 2013-17-25 Aralık’tan kısa biz süre önce Kemal Kılıçdaroğlu ve heyeti, FETÖ yöneticileriyle görüşmek için ABD’ye gitti. Washington’daki FETÖ derneklerinin ana kuruluşu olan Türk Amerikan Birliği’ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu burada, Mahmut Yener, Faruk Taban, Kemal Öksüz ve Talha Saraç ile görüştü.

Bu fotoğraf, 17-25 Aralık kumpasından 13 gün önceki toplantıda çekildi.

Ardından FETÖ yöneticilerinden ödül ve plaket aldı.

Daha sonra Türkiye’ye dönen heyetteki bazı CHP’liler “yakında öyle şeyler açıklanacak ki, Erdoğan ülkeyi terk edecek” şeklinde konuşmalar yaptı. Ardından 17-25 Aralık olarak bilinen FETÖ’nün “yargısal darbe” girişimi süreci yaşandı.

25 Şubat 2014-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’teki grup toplantısında FETÖ tarafından hazırlanan montaj ses kayıtlarını dinletti.

19 Mart 2014-Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün 15 Kasım 2015’te kapatılan “Fethullah Gülen’in Sesi” diye anılan kanalı Samanyolu Haber’e davet edildi. Burada; “Emin olun yurtdışına kaçmaktan başka bir çaresi yok. Erdoğan için söylüyorum. Kaçsa da onu bu ülkeye getireceğiz. Yargılanacak. Bunun kurtuluşu yok.” dedi.

14 Aralık 2014- CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, kapatılan Zaman Gazetesi’nde arama yapılması üzerine, gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’ya ziyarette bulundu. Moral ziyaretinin ardından şu sözleri sarf etti: “Onları müdafaa etmek bana da düşen bir borç olduğu için buraya geldim. Dayanışma borcumun gereğini yerine getirmek istedim.”

15 Aralık 2014 CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler,”Her ne kadar parti yönetimimiz çok açık olarak ifade etmese de 30 Mart seçimlerinde bir ittifak yaptık. Cemaatle ittifak yaptık.” dedi.

4 Şubat 2015 CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, FETÖ’nün kasası Bank Asya’nın TMSF’ye devredilmesinin ardından bankaya destek amaçlı para yatırdı. Şanlıurfa şubesinde hesap açan milletvekili, maaşının Bank Asya’ya yatırılması için dilekçe vereceğini ifade etti.

17 Mayıs 2015-Kemal Kılıçdaroğlu, MİT tırları davasında suçlu bulunan Enis Berberoğlu ve eski Zaman Gazetesi Genel Müdürü Ekrem Dumanlı ile toplantı yaptı. Çok sayıda FETÖ’cü gazetecinin katıldığı bu toplantıda, MİT tırları kumpasının görüntüleri Kılıçdaroğlu’na verildi. Kılıçdaroğlu da bu görüntüleri Enis Berberoğlu aracılığı ile Can Dündar’a iletti.

 20 Ekim 2015– Kemal Kılıçdaroğlu tekrar SHaber’in canlı yayın konuğu oldu.

26 Ekim 2015-Kemal Kılıçdaroğlu kayyum atanan BugünTv, KanalTürk, Bugün ve Millet gazetelerini ziyaret etti.

28 Ekim 2015- Ardından CHP’li bir heyet (Mahmut Tanal, Eren Erdem, Şafak Pavey ve Barış Yarkadaş) FETÖ’nün yayın organlarına kayyum atanmasını protesto etti.

 

Can Dündar: “Biz burada aramızda ne kadar dayanışma kurabilirsek, o kadar bu yarışı kazanırız.”

Enis Berberoğlu: “CHP olarak bu konuda hareketsiz kalmamız mümkün değildi.”

Eren Erdem: “12 Eylül darbesinde askerin kanallara el koyması gibi bir süreç inşa edilmiştir. Bu anayasayı askıya almaktır.”

26 Mayıs 2016- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ ile ABD’nin ortak gerçekleştirdiği Halkbank Kumpası’nın ardından ABD’deki Halk Bankası’na destek vermişti. Ordu’da yaptığı konuşmada kumpası destekleyerek;Şimdi dava nerede görüşülüyor? ABD’de. Şu ayıp değil mi? Sen Türkiye Cumhuriyeti’nin yargısına güvenmiyor, dokunulmazlığını kaldırmıyorsun orada gidip yargılanmıyorsun. Amerikan yargısı seni yargılıyor. Sen Türkiye’desin böyle bir ayıp, rezillik olabilir mi? Önümüzdeki günlerde göreceğiz büyük bir ihtimalle bütün pislikler ortaya çıkacak. Türkiye’nin kirli çamaşırlarını Amerika mı yıkayacak?” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan FETÖ’cüleri kıskandıran performans

16 Temmuz Gecesi- 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ilk saatlerinde İstanbul’a gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’ndan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun evine gitmişti. Geceyi orada geçiren Kılıçdaroğlu’nun, televizyonda darbe görüntülerini izlerken çekildiği fotoğrafı ortaya çıkmıştı.

16 Temmuz Gecesi- CHP’li Edirne Belediye Başkanı, darbe girişimi yaşanırken bir Türkü Bar’da eğleniyordu. O gece Recep Gürkan, darbenin şerefine kadeh kaldırarak “36 yıl önce (12 Eylül Darbesi) haberimiz yoktu, şimdi var. İçelim” dedi.

19 Eylül 2016– Kemal Kılıçdaroğlu: “Fetullah Gülen’in kitapları korkudan yakılıyor. Hiç doğru değil. Paranızı verir okursunuz, isterseniz okumazsınız.”

5 Aralık 2016-Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da yaptığı mitingde, FETÖ’den gözaltına alınan gazetecileri seçmenine alkışlattı.

3 Nisan 2017- CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ ile ağız birliği yaparak “15 Temmuz kontrollü bir darbedir” dedi. İstanbul’da gazetecilerle bir araya gelen CHP Genel Başkanı, bu açıklamasının ardından; “Ama bu sorunun karşı bir sorusu var. Eğer iktidar kanadının içinde 120-180 civarında bir FETÖcü varsa bunların elimine edilmesi için bir erken seçim düşünülebilir. Bu sayı üç aşağı beş yukarı bilinen bir sayı. ByLock listelerinin açıklanmamasının gerekçesi de bu. 120-180 arasında, bazen 150, ByLockçu olduğu söyleniyor. Bunların parlamentodan temizlenmesi için bir erken seçim kararı alınabilir.” diyerek AK PARTİ içerisinde 120-180 civarında ByLock kullanıcısı olduğunu iddia etmişti. Şehit ailelerinin tepki göstermesi üzerine AK PARTİ, Kılıçdaroğlu’ndan bu isimleri açıklamasını istemişti ancak CHP Genel Başkanı bu konudaki sessizliğini koruyor.

5 Nisan 2017– Kemal Kılıçdaroğlu, NTV özel yayınına katıldı. Katıldığı programda, Adil Öksüz’ün MİT ajanı olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu: “Herkes kelepçelenirken onlara kelepçe vurulmadı. Neden? MİT Yasası’nda bir değişiklik yapıldı 2014’te. Başbakanın emri ve talimatı olmadan hiçbir MİT görevlisi tutuklanamaz gözaltına alınamaz. Adil Öksüz neden tutuklanmadı neden gözaltına alınmadı?” dedi. Bu iddiasıyla, 15 Temmuz’da FETÖ’nün rolünü aklamaya çalışan Kılıçdaroğlu bu iddiasına ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. Daha sonra, FETÖ’nün mahrem imamlarının sahte belgeler hazırlayarak aynı iddiayı gündeme taşıdıkları ortaya çıktı.

16 Mayıs 2017-Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısı’nda, FETÖ’den dolayı tutuklu Cumhuriyet gazetesi çalışanlarına destek verdi.

15 Haziran 2017-9 Temmuz 2017- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ tetikçisi Can Dündar ve MİT tırları görüntülerini Cumhuriyet Gazetesi’ne verdiği iddiasıyla yargılanan Enis Berberoğlu için sözde Adalet Yürüyüşü’nü başlattı. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen, yürüyüşe “Yürüyün doğru bildiğiniz yolda dosdoğru.” sözleriyle destek verdi.

6 Aralık 2017- CHP Milletvekili Aykan Erdemir’in mal varlığına ABD’ye delil götürmekle suçlanarak el konuldu. 3-4 Aralık 2013’te Aykan Erdemir, Kemal Kılıçdaroğlu ile FETÖ’cülerin Amerika’daki buluşmalarını organize etmişti.

3 Aralık 2018- Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya’ya ziyarette bulundu. Kılıçdaroğlu burada, Friedrich Ebert Vakfı’nın etkinliğine katıldı. Toplantıya katılan diğer isimlerden Ercan Karakoyun, FETÖ’nün Almanya’daki temsilcisi olarak görev yapıyor. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen tarafından Almanya’da kurulan Diyalog ve Eğitim Vakfı Başkanı olan Karakoyun ile görüşen CHP lideri tepki almış, ancak konuyla ilgili bir açıklama yapmamıştı.

31 Mart 2019- Yerel seçimlerde CHP İzmir Urla Belediye Başkanı adayı olarak seçimlere katılan İbrahim Burak Oğuz, %67,49 oranında oy alarak seçildi. 3 Temmuz 2020 tarihinde hakkında yürütülen FETÖ soruşturması nedeniyle cezaevine konulan Oğuz’un, Kılıçdaroğlu tarafından neden aday gösterildiği soruları yanıtsız kaldı.

KAYNAK: FETÖ GERÇEKLERİ

 

 

Kategoriler