Anasayfa » Emre Uslu sosyal medyada algı çalışmalarına devam ediyor
Özel Haber

Emre Uslu sosyal medyada algı çalışmalarına devam ediyor

Türkiye’de kıtlık çıktığını iddia etti

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) sosyal medya üzerindeki ajanlarının yaptıkları paylaşımlar, terör örgütünün karanlık iç yüzünü her geçen gün deşifre ediyor. 25 Ağustos tarihli özel haberimizde, terör örgütünün firari üyelerinden Tuncay Opçin ile Halit Esendir’in kavgaya tutuştuklarını yazmıştık. Örgüt içindeki kavgaların yanı sıra, FETÖ’cüler çeşitli sapkın açıklamalarıyla da sosyal medya hesapları üzerinden algı yaratmaya devam ediyor. Firari durumdaki FETÖ’cü Emre Uslu, Twitter hesabından yaptığı bazı paylaşımlarla tekrar gözleri üzerine çekmeyi başardı. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan FETÖ tetikçisi, paylaştığı bir yazı ile sapkınlıkta diğer örgüt mensuplarından bir farkı olmadığı ortaya koydu. Uslu, FETÖ’cüler Türkiye’den kaçtıktan sonra, ülkenin bereketinin kaçtığını iddia etti.

Emre Uslu FETÖ’ye çağrıda bulundu

Daha önce, defalarca kez sosyal medya üzerinden kendisinin cemaat (FETÖ) mensubu olmadığına dair paylaşımlar yapan Emre Uslu, tekrar kendisiyle çelişti. Uslu, kendisine gelen bir mesajı Twitter’da yayınladı. Mesajda, kim olduğu bilinmeyen bir şahıs, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen Türkiye’den kaçtıktan sonra ülkede kıtlık çıktığını ileri sürdü.

emre-uslu-kimdir

Bu mesajı alıntılayan firari FETÖ tetikçisi Emre Uslu;

“AKP’liler ve Ulusolcular ne kadar kudurursa kudursun Anadolu’da böyle düşünen çok sayıda insan var.” dedi. Ardından;

“Cemaatçiler bu gerçeği krediye dönüştürüp ona göre kurumlar kurmalı, en azından sosyal medyada ona göre hareket etmeli.” şeklinde ifadeler kullanarak FETÖ’ye çağrı yapmayı da ihmal etmedi.

Emre Uslu kimdir?

Yurt dışında yaptığı yayınlarla örgüt tabanından dahi tepki alan Emre Uslu’nun bu paylaşımı, örgüt içerisinde kendini tekrar sevdirme gayreti olarak değerlendiriliyor. Firari FETÖ tetikçisi, örgüt sayesinde Emniyet Teşkilatı’na sızarak, yıllarca göreve gitmediği halde maaş almasıyla gündemde kalmıştı. Fethullahçı Terör Örgütü tarafından özel olarak yetiştirildiği bilinen Uslu, daha önce 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin arkasında FETÖ’nün olduğunu doğrular nitelikte paylaşımlar yapmıştı.

Emre Uslu, 25 Ocak 2021 tarihinde Twitter’da yaptığı bir paylaşımla;

“Yani cemaatteki ‘bir şey olacak bu süreç bitecek’ beklentisinin yansıması. Aynı beklenti Cemaati darbe sürecine iten nedendi. Avazım çıktığı kadar bağırıyorum ama kimse duymuyor. Adım adım kurulan bu zulüm düzeni tek seferde bitmez. Bir mücadele bir süreç alır kolay bitmez” demiş ve darbeyi itiraf etmişti.

emre-uslu-kimdir

Bu paylaşımlarıyla terör örgütü yandaşları tarafından topa tutulan Uslu, kendisine gelen tepkileri ise,

“Ben sizden değilim ki” şeklinde geçiştirmeye çalışmıştı. Hakkında birden fazla yakalama kararı bulunan firari Emre Uslu, FETÖ’cü olduğunu tekrar hatırlamış görünüyor.

Ahmet Dönmez ile “Gülen kandırıldı” tartışması

Bir başka firari FETÖ tetikçisi olan Ahmet Dönmez, 4 Eylül’de Youtube kanalı üzerinden bir video yayınladı. Dönmez, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) imamı Adil Öksüz ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

emre-uslu-kimdir

Ardından, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in yakın çevresindeki bir grup tarafından 15 Temmuz’da kandırıldığını ileri süren Dönmez’e Emre Uslu’dan yanıt geldi.

Twitter’da bir tweet dizisi yayınlayan Uslu dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Dönmez’in Fethullah Gülen’in kandırıldığına dair iddialarını “çok saçma” şeklinde değerlendiren Uslu;

“Adil Öksüz’ün ekibinin yanında Öksüz tarafından tasfiye edilen diğer ekiplerin de Gülen’i aldattığına -en azından ona doğru bilgi vermediklerine- inanmamız gerekiyor, değilse bunun başka bir izahı olmalı.

Benim analizim şu:

Gülen’in ne kadar dikkatli biri olduğunu bilenler için bu anlatılanlara kolayca inanması çok saçma. Dolayısıyla sürecin bir yerine kadar doğru bilgilerin akmış olması lazım.” dedi.

emre-uslu-kimdir

 

 

 

 

Kategoriler