Anasayfa » Sedat Peker FETÖ iş birliğinin perde arkası
Özel Haber

Sedat Peker FETÖ iş birliğinin perde arkası

Sedat Peker videolarındaki FETÖ izleri

Sedat Peker, 2 Mayıs 2021’de sosyal paylaşım platformu Youtube’da yayınladığı ilk videodan bu yana Türkiye gündemini meşgul ediyor. İlk videosunda, 12 videoluk bir seri ile hükümet hakkında bildiklerini anlatacağını iddia eden Peker’in videoları, özellikle muhalif kesim tarafından destekleniyor. Muhalif kesimin yanı sıra, Fethullahçı Terör Örgütü’nün yayın organları tarafından ilgiyle karşılanan bu videolarda atılan iftiralar sebebiyle hükümetin istifaya çağrılması, hatta yargılanması talep ediliyor. Suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolarına konu olan iddiaların büyük çoğunluğunun temellerinin ise FETÖ tetikçileri tarafından aylar önce atılmış olması, aralarında planlı bir ilişki olabileceğine dair şüpheleri üzerine çekmişti. Peker’in videolarının perde arkasında Fethullahçı Terör Örgütü’nün yer aldığına dair bazı kanıtları derledik.

Firari FETÖ tetikçileriyle aynı dili konuştu

Sedat Peker, Türkiye’nin Kolombiya ile kokain ticareti yaptığını, koridor kurmak için Venezuela’ya Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın gittiğini iddia etmişti. FETÖ tetikçisi Cevheri Güven 23 Haziran 2020 tarihinde, Youtube kanalı üzerinden yayınladığı bir videoyla aynı iddiaları dile getirerek, Kolombiya’dan çıkan 5 ton kokainin Türkiye’den gönderileceği sırada yakalandığını, Türkiye’nin yeni kokain güzergâhlarından bir tanesi olduğunu ve bunun devlet tarafından organize edildiğini söylemişti. FETÖ’nün algı operasyonlarını yürüten Nokta gazetesinin eski genel yayın yönetmeni olan Cevheri Güven, yurtdışında yaptığı yayınlarla Türkiye’ye yönelik karalama politikaları yürütmesiyle tanınıyor.

Emre Uslu planı ağzından kaçırdı

FETÖ’nün bir başka tetikçisi olan Emre Uslu, 8 Aralık 2020 tarihinde bir video yayınladı. Bu videoda, Amerikan Başkanı Joe Biden ve Avrupa’lı liderlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı oyun dışı bırakmak için bir plan üzerinde uzlaşma sağladığını iddia eden Uslu, bu planın 6 aylık bir sürede uygulanacağını söyledi. Planın başarılı olması durumunda ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’de iktidar olacağını iddia etti.

Dikkat çekici bir başka nokta ise, bu planın finansmanının Birleşik Arap Emirlikleri tarafından karşılanacağını ima etmesiydi.

Sedat Peker’in videolarının Birleşik Arap Emirlikleri’nde kendisine tahsis edilen lüks otel odalarında çekildiği ortaya çıkmıştı.

Sedat Peker’in, Birleşik Arap Emirlikleri’nin piyonu ve Ortadoğu’nun kiralık katili olarak bilinen Muhammed Dahlan ile silah ticareti yaptığı iddia edildi. Muhammed Dahlan, aynı zamanda 15 Temmuz darbe girişimini fonlayan isimlerden biri olması nedeniyle Türkiye’de kırmızı bültenle aranıyor.

Sedat Peker’in yolu 2015 yılında Emre Uslu’yla kesişmişti. Sosyal paylaşım platformu Twitter’da kendisine “mafya” diyen Emre Uslu ile yazışan Sedat Peker, orada birtakım itiraflarda bulunmuştu.

FETÖ’nün, kendisinden 1992 yılından beri burs ve bağış adı altında yüklü miktarlarda yardım ve himmet aldığını onaylayan Peker, örgütün tepe yöneticilerinin kendisini evinde ziyaret ettiğini ve kendisine Fethullah Gülen imzalı bir altın saat hediye edildiğini söylemişti. Emre Uslu da yanıt olarak, kendisinin herhangi bir grupla ilişkisinin olmadığını, yalnızca gazetecilik yaptığını ifade etmişti.

Sait Sefa’yı tekrarladı

Fuat Avni ismiyle sosyal medyada FETÖ adına algı çalışması yürüten hesabın yöneticilerinden Said Sefa, Youtube hesabı üzerinden Türkiye’ye yönelik karalama çalışması yürüten bir başka isim.

Bir süredir, Sedat Peker hakkında açıklamalarda bulunan Sefa, Sedat Peker’in yurtdışına kaçmasının nedeninin Berat Albayrak olduğunu iddia etti. Berat Albayrak’ın, İstanbul’da baronların baronu olmaya karar verdiğini, bu nedenle Sedat Peker’in üstünü çizdiğini iddia eden Sefa’nın videolarının ardından Sedat Peker aynı iddiaları yineledi.

FETÖ dergisine verdiği röportaj

Sedat Peker, kendisinin FETÖ’cü olduğuna dair iddiaları yalanlayarak, kendisinin cezaevine girmesinden FETÖ’cülerin sorumlu olduğu hatta cezaevindeyken annesi vefat ettiğinde FETÖ’cü savcıların cenazeye katılmasına izin vermediğini söylemişti. 2009 yılında annesi vefat eden Sedat Peker’in 2 sene sonra 2011’de FETÖ’nün yayın organı Aksiyon dergisine röportaj vermesi ise bir başka çelişki.

FETÖ’nün çirkin iddialarını yeniden gündeme getirdi

Fethullahçı Terör Örgütü, 17-25 Aralık yargısal darbe girişimi sürecinde, ahlaksız ithamlarda bulunmuşlardı. Sedat Peker, aynı çirkin iftiraları yineleyerek 26 Mayıs tarihinde bir tweet attı.

Bu iftira uzun süre gündemde kaldı. Mağdur edilen kadının paylaşımları üzerine Sedat Peker, geri adım atarak özür dilemek zorunda kaldı.

 

Kategoriler