Anasayfa » Temel Alsancak ABD’de deşifre oldu
FETÖ'de Bugün

Temel Alsancak ABD’de deşifre oldu

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Emniyet Mahrem Yapılanması içerisindeki en önemli isimlerden biri olarak kabul edilen Temel Alsancak ABD’de ortaya çıktı. Sabah gazetesinden Abdurrahman Şimşek, Temel Alsancak’ın ABD’nin Teksas Eyaletine bağlı Dallas şehrinde yaşadığını ortaya çıkardı. Alsancak’ın bugünkü değeri 1,2 milyon dolar lüks villada yaşadığını deşifre eden Şimşek, firari FETÖ’cünün ticari ilişkilerini de deşifre etti. Sabah gazetesinin yayınladığı habere göre Alsancak ABD’de biri kebapçı olmak üzere 4 şirket kurdu. ABD’ye yerleşmek isteyen FETÖ’cüler için kurulan şirketler, Emniyet Mahrem Yapılanması içerisindeki mahrem imamların terör örgütü tarafından nasıl desteklendiğini de ortaya koydu. Alsancak 15 Temmuz Darbe Girişiminden Rus Büyükelçi Andrey Karlov Suikastı’na kadar pek çok olayda suçlanıyor.

Temel Alsancak 15 Temmuz’da ne yaptı?

Temel Alsancak 15 Temmuz Darbe Girişimi yaşanırken Ankara’da Emniyet teşkilatındaki üst düzey FETÖ’cü isimlere darbeye destek olma mesajı yolladı. FETÖ firarisi Ahmet Dönmez’in yazısı ve sosyal medyadaki FETÖ’cü isimlerin tanıklıkları henüz yalanlamadı. İddiaya göre Alsancak SMS ve ardından taksi yollayarak FETÖ’cü polislerin darbeye katılmasını sağladı. Alsancak’ın bu SMS’lerinden sonra Adil Öksüz’ün benzer mesajlar yolladığı ortaya çıktı. Öksüz’ün mesajlarında FETÖ’nün saklı silah depolarına gidilmesi talimatı da yer alıyordu.

Temel Alsancak
Temel Alsancak ABD’de lüks bir villada yaşıyor.

Alsancak ve Rus Büyükelçi Suikastı

ABD’deki firari Alsancak 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da örgütteki görevine devam etmişti. Aralık 2016’da Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında savaş çıkarmayı amaçlayan Rus Büyükelçi Suikastında emri veren isimlerden biriydi. Alsancak bu davadan yargılanmadı çünkü 15 Temmuz öncesinde firari durundaydı. Buna rağmen Rus Büyükelçi’nin öldürülmesi emrini Mevlüt Mert Altıntaş’a sıralı bir şekilde ulaştırılmasını sağladı. 19 Aralık 2016 tarihinde de katil Mert Mevlüt Altıntaş Rus Büyükeçi’yi katletti. FETÖ bu suikast ile Rusya ile Türkiye arasında bir savaş çıkarmayı amaçladı ama başaramadı.

Temel Alsancak ve ByLock

Firari mahrem imamı Alsancak’ın adı ByLock’un kurulması ve örgüt üyeleri arasında kullanımı olayında da geçti. Alsancak adına kurulan sosyal medya hesabından bu olayı itiraf eden paylaşımlar yapıldı. Ancak bu hesabın Alsancak ile kavgalı olan Önder Aytaç tarafından kurulduğu tahmin ediliyor. Firari FETÖ Emniyet İmamı Alsancak’ın yerinin bulunması sonrası iade sürecinin hızlanması gündeme gelecek.

Etiketler

Add Comment

Click here to post a comment

Kategoriler