Anasayfa » FETÖ’de taciz ve şantaj skandalları bitmiyor
FETÖ'de Bugün

FETÖ’de taciz ve şantaj skandalları bitmiyor

fetode-taciz-aciklamasi-ayetleri
FETÖ'de taciz ve şantaj

Fetullahçı Terör Örgütü içindeki rezaletler bitmiyor. Firari örgüt mensuplarının ve Türkiye’deki KHK’lıların bu zamana kadar birçok skandalı ortaya çıkmıştı. Örgüt içinde bu zamana kadar çıkan taciz, tecavüz ve dolandırma skandallarına bir yenisi daha eklendi. Amerika’da yaşayan ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in öğrencilerinden Süleyman Sargın’ın yaşadığı evlilik dışı ilişki ortaya çıktı. Örgütün kapatılan yayın organı Zaman gazetesinde de yazarlık yapan Sargın, FETÖ içinde EGM imamı olarak faaliyet yürütmüştü. Sargın’ın, ilişki kurduğu örgüt üyesi kadını tehdit ettiği ve şantaj yaptığı belirtildi. Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener’in yazısında yer verdiği olay, FETÖ’de taciz vakalarının arttığını ve örgüt içindeki çürümenin geldiği noktayı gösteriyor.

Süleyman Sargın kimdir?

Örgüt içinde molla olarak tanımlanan Süleyman Sargın, bir dönem jandarma mahrem yapılanması içinde görev yaptı. Ardından emniyet mahrem yapılanmasına geçerek EGM imamı olarak faaliyet yürüttü. Zaman gazetesinde de köşe yazarlığı yapan Sargın, örgüt mensupları tarafından saygı duyulan bir isimdi. 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından yasa dışı yollarla Türkiye’den kaçan Sargın, Temmuz 2022 itibarıyla ailesiyle beraber İsveç Stockholm’de bulunuyor. Sargın, FETÖ elebaşına yakınlığıyla bilinen bir isim. Sargın, aralarında Yusuf Bekmezci’nin de bulunduğu örgüt mensuplarının taziye mesajlarını FETÖ elebaşının ağzından yazdı. 48 yaşındaki Sargın, evli ve 4 çocuk babası.

fetode-taciz-aciklamasi-ayetleri
FETÖ’de taciz ve şantaj

FETÖ’de taciz olayının üstü kapatıldı

Süleyman Sargın, 2018 yılında yeğeninin bir arkadaşı olan ve kendisinden 23 yaş küçük N.K. ile sosyal medya aracılığıyla tanıştı. Örgüt üyesi N.K.’nın babası dahil olmak üzere ailesinde FETÖ mensupları bulunmakta. N.K., ilk aşamada Sargın’ın ısrarlı arkadaşlık tekliflerine olumsuz cevap verdi. Ancak Sargın’ın ısrarları devam etti. FETÖ elebaşına çok yakın olduğunu, örgüt içinde geleceğinin çok parlak olduğunu söyleyen Sargın, ciddi bir ilişki düşündüğünü belirterek N.K.’yı ikna etti. Sosyal medya aracılığıyla ilişkileri devam ederken, Sargın N.K.’yı sürekli olarak yurt dışına davet etti. Ancak N.K., Sargın’ın evli ve çocuklu olmasını gerekçe göstererek ilişkiyi bitirdi. Sargın, bunun üzerine N.K.’yı “tüm tanıdıklarına düşük ahlaklı bir kadın olduğunu anlatmakla” tehdit etti.

fetode-taciz-aciklamasi-ayetleri
FETÖ’de taciz ve şantaj

Daha da ileri giden Sargın, N.K.’yı Avrupa’da tanıdığı, bildiği birisiyle evlendirebileceğini söyledi. Böylelikle kendilerinin ilişkiye devam edebileceği teklifi ile ikna etmeyi denedi. N.K., konuyu arkadaşlarına anlattı ve telefon görüşmeleri ile mesajlaşmalarına ait görüntüleri paylaştı. N.K. ile Sargın arasında küfür ve hakaret içerikli kavgalar mesajlara yansıdı. Tüm bunlarla yetinmeyen Sargın, eğitim için Bosna Hersek’e giden N.K.’yı rahatsız etmeye devam etti. İsveç’ten Bosna’ya giden Sargın, ilişki karşılığında eğitim masraflarını karşılamayı teklif etti. Sargın’ın teklifini kabul eden N.K., bir süre sonra Bosna’dan kaçarak Türkiye’ye döndü. Ancak Sargın bu kez, N.K.’yı arayarak ilişkilerini ailesine anlatmakla tehdit etti. Bu esnada Sargın’ın eşi ilişkilerini öğrendi ve kocasını örgüt mensuplarına şikayet etti. Sargın ise karısına örgüt içinde bu tarz ilişki yaşayan ilk kişinin kendisinin olmadığını, bütün “büyük abilerin” böyle ilişkilerinin olduğunu, bunun Hizmet Abilerinin hakkı olduğunu, konuyu Gülen’e de anlattığını ve icazet aldığını belirtti. Durumu büyütmemesi için de tehdit savurdu. Örgüt üyeleri arasında ilişkiye dair kayıt ve görüntüleri paylaşıldı. Ancak Sargın’ın Gülen’e yakınlığı nedeniyle olayın üzeri kapatıldı.

Kategoriler