Özel Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cevaplaması gereken FETÖ soruları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na kamuoyunun merak ettiği FETÖ sorularını soruyoruz: 

Not: Kemal Kılıçdaroğlu ve okuyucularımızı sıkmamak adına 20 soru ile sınırladık.  Kılıçdaroğlu arzu ederse bu soruları arttırabiliriz.

1- Deniz Baykal’a kumpası hazırlayarak sizi genel başkanlığa taşıyanları tanıyor musunuz? +

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’a yönelik kaset kumpası sonrası, bu görüntülerin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından izlendiğini, kendisinin bu görüntüleri izlediğini açıklamıştı.

Daha sonra yaptığı açıklamalarda, kendisine bu görüntüleri getirenleri tanımadığını açıkladı. Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’a yönelik kaset kumpasını hazırlayarak kendisine genel başkanlık yolunu açan FETÖ üyeleriyle tanışıp tanışmadığı sorusu havada kaldı.

2- FETÖ’nün MİT’i ele geçirmek için hazırladığı 7 Şubat kumpası sırasında avukatınız Celal Çelik’in, Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı ve diğer MİT görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla bir ilginiz var mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik hakkında Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım”, “Kamu görevlisine alenen hakaret”, “Terör örgütü propagandası yapma” suçlamalarıyla 11 yıl 11 ay dan 40 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Celal Çelik’in örgüte destek suçlamasına sebep olan faaliyetlerinin Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dâhilinde olup olmadığı merak ediliyor.

Resim

 

3-CHP heyeti FETÖ yöneticileriyle ne görüştü?

 2013 yılında FETÖ yöneticileriyle görüşmesi için, bir CHP heyeti ABD’ye gitti.

ABD’ye giden heyette CHP’li yöneticiler,  Engin Özkoç, Gökhan Günaydın ve Bülent Tezcan’ı neden yer aldı.

Kemal Kılıçdaroğlu bu heyeti neden görevlendirdi ve heyet ABD’de tam olarak hangi görüşmeleri yaptı henüz cevaplanmadı.

4-17/25 Aralık kalkışmasından hemen önce ABD’de FETÖ yöneticileriyle ne görüştünüz?

17/25 Aralık kalkışmasından hemen önce başkanlık ettiğiniz CHP heyetiyle FETÖ’nün ABD’deki merkezini  ziyaret etmişti.

Bu görüşmede ABD’deki FETÖ yöneticileri Mahmut Yeter, Faruk Taban, Kemal Öksüz ve Talha Saraç ile görüşen Kılıçdaroğlu, döndüğünde 17 Aralık kalkışmasının siyasi sözcülüğünü üstlenmişti. Kılıçdaroğlu bu görüşmeyle ilgili de henüz net bir açıklama yapmadı.

5- Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ’cü savcıları neden devletin vicdanı ilan etti?

Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretinden kısa bir süre sonra başlayan 17/25 Aralık kalkışmasına en büyük desteği vermişti. Terör örgütünün yayın organlarına çıkan Kılıçdaroğlu FETÖ’cü savcı ve polisleri “devletin vicdanı” ilan etmişti.

6- Kemal Kılıçdaroğlu eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir’e Halkbank kumpası belgelerini ABD’ye taşıma görevi verdi mi?

CHP’den bir dönem milletvekili seçilen Aykan Erdemir, FETÖ’nün yerleştirdiği isimlerden biri olarak biliniyor. Türkiye’de hakkında yakalama kararı çıkartılan Erdemir, ABD’de Türkiye karşıyı Siyonist lobi kuruluşu Demokrasileri Koruma Vakfı’nda uzman olarak çalışıyor. Milletvekilliği döneminde FETÖ’cü  savcı ve polislerin hazırladığı kumpas dosyalarını ABD’ye ulaştıran kuryelerden biri olduğu ortaya çıkan Erdemir’in bu işi Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde yapıp yapmadığı cevaplanmadı.

7- MİT tırları kumpasının görüntülerini Can Dündar’a ulaştıran Enis Berberoğlu’na bu görevi Kemal Kılıçdaroğlu mu verdi?

Halen yurt dışında firari olarak yaşayan Can Dündar, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde, FETÖ’nün MİT tırları kumpasına destek olmak için yalan haberler yaymıştı. Mahkemede bu görüntüleri CHP’li Enis Berberoğlu’ndan aldığını açıklayan Can Dündar daha sonra bunu inkâr etse de telefon kayıtları görüştüklerini ispatlamıştı. Enis Berberoğlu’nun Can Dündar ile görüşmeden kısa bir süre önce Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Zaman gazetesini ziyaret etmesi okları Kılıçdaroğlu’na çevirmişti.

FETÖ üyelerinin yaptığı operasyonun görüntüleri Zaman gazetesinde Ekrem Dumanlı tarafından Kılıçdaroğlu’na mı teslim edildiği iddiası henüz cevaplanmayan sorulardan.

Resim

8- CHP Milletvekilleri FETÖ kuruluşlarına neden destek vermeye gönderildi?

Eren Erdem, Oktay Ekşi, Şafak Pavey, Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş, Mahmut Tanal ve diğer CHP’li milletvekilleri 15 Temmuz öncesi FETÖ’nün gazetelerine, bankalarına destek ziyareti yapmak için adeta yarış içindeydi. Eren Erdem’in itirafıyla bu ziyaretler Kılıçdaroğlu tarafından yapılan görevlendirmelerle gerçekleştirilmişti.

Resim

 

 

 

9-Kemal Kılıçdaroğlu Akın İpek’in şirketlerine neden destek olmaya gitti?

FETÖ elebaşı Gülen’in “Melek oğlu Melek” sözüyle övdüğü Akın İpek’e ait medya şirketlerine kayyum atanınca Kemal Kılıçaroğlu destek vermek için bizzat ziyaret etmişti. Ziyarette, FETÖ’nün harb okulu imamı olduğu daha sonra ortaya çıkan Tarık Toros ile sohbet eden Kılıçdaroğlu, söz konusu şirketlere destek olmanın bir görev olduğunu söylemişti.

10- Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanından elini kollunu sallaya sallaya nasıl geçti?  

15 Temmuz’da Atatürk Havalimanını işgal eden FETÖ’cü hainler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun rahatça geçmesine müsaade etmişti. Bakırköy’de CHP’li Belediye Başkanı’nın evinde rahat koltuğundan darbeyi izleyen Kılıçdaroğlu, daha sonra sonra yaptığı açıklamada “darbeye hep birlikte karşı çıktık” demişti.

11Kılıçdaroğlu neden FETÖ’cülerle ağız birliği yaparak “15 Temmuz kontrollü darbedir” dedi.

Firari FETÖ’cüler Ekrem Dumanlı, Mustafa Yeşil, Said Sefa, Tarık Toros, Ekram Tufan Aydemir ve Adem Yavuz Arslan ile Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz için “kontrollü darbe” diyerek FETÖ’yü aklamaya çalıştı.

12- Adil Öksüz’ün MİT ajanı olduğu iddiasının kaynağı neydi?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz’da FETÖ’nün rolünü aklamak için ortaya attığı iddialardan en büyüklerinden biri de “FETÖ’nün TSK İmamı Adil Öksüz’ün aslında MİT ajanı olduğu” iddiasıydı. Kılıçdaroğlu bu iddiasının kaynağını açıklamadı ama bu iddiayı ilk ortaya atanların FETÖ’nün mahrem imamları olduğu ve bu yalanı yaymak için sahte belgeler hazırladıkları ortaya çıktı.

Resim

13- AK Parti’de olduğu söylenen 120-150 arası FETÖ bağlantılı vekil neden açıklanmadı?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz darbesi sonrası ortalığı karıştıran açıklamalarından biri de “AK Parti’de 120-150 arası FETÖ ile bağlantılı ya da ByLock kullanıcısı milletvekili olduğuydu. AK Parti’den ve şehit ailelerinden gelen “bu isimleri açıkla” çağrısına rağmen Kemal Kılıçdaroğlu gizlendiğini iddia ettiği bu listeyi açıklamadı.

Resim

14- Kılıçdaroğlu darbeye direnen aziz halkımıza neden militan dedi?

Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’da sokağa çıkıp darbeye direnen halkımıza “militan” diyerek hakaret etti. Darbecilere karşı oldukça nazik ifadeler kullanan Kılıçdaroğlu’nun canını hiçe sayarak darbecilere geçit vermeyen halkımıza hakaret etmesi, kafalarda soru işareti oluşturdu.

15- Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan neden partiden ihraç edilmedi?

15 Temmuz gecesi “Biz bu geceyi 12 Eylül’de de yaşamıştık. O zaman haberimiz yoktu ama şimdi var. Haydi içelim!” sözleriyle darbeye kadeh kaldıran Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a partisinden hiç tepki gelmedi.

16- CHP ABD temsilcisi neden FETÖ’ye itaat edilmesini istedi?  

CHP’nin ABD temsilcisi Yurter Özcan, 15 Temmuz darbesi sırasında halkın sokaklardan çekilmesini açıklamasına rağmen halen makamını koruyor.

Resim

17- FETÖ ile bağlantıları mahkeme kayıtlarına giren danışmanları Kemal Kılıçdaroğlu nereden buldu?

Bu danışmanlar vasıtasıyla CHP’ye kimler dâhil edildi?

Fatih Gürsul, Rasim Bölücek, Alper Keten, Koray Çalışkan ve Murat Aksoy. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile bağlantıları nedeniyle iddianamelere giren ya da mahkum edilen danışmanları. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ByLock’ta FETÖ’nün mahrem imamlarıyla aynı grupta yer alan Fatih Gürsul, bu isimler arasında en dikkat çeken kişi. Binlerce kez ByLock’a giriş yaptığı ispat edilen Gürsul, 10 yıl 6 hapis cezası almıştı. Gürsul ve diğer danışmanlar vasıtasıyla CHP’ye hangi FETÖ’cülerin sızdığı henüz ortaya çıkmadı.

18- Canan Kaftancıoğlu neden Fatih Gürsul’u savundu?

Fatih Gürsul hakkında mahkûmiyet kararı verilmesine rağmen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlunu’nun televizyon programında açıkça neden Fatih Gürsul’u savunduğu anlaşılamadı. Canan Kaftancığlu’nun bu açıklaması sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’nun sessizliğe bürünmesi de dikkatlerden kaçmadı.

19- Kılıçdaroğlu’nun Ahmet Altan sevgisi nereden geliyor?

Her fırsatta FETÖ ile mücadele ettiğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu’nun, terör örgütünün kumpaslarında en önemli rolü üstlenen Taraf gazetesinin kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan’ı cansiperane bir şekilde koruma sebebi de cevaplanmayan sorular arasında yer alıyor.

20- Kılıçdaroğlu , FETÖ’cü olduğu bilinen İbrahim Burak Oğuz’u neden aday gösterdi?

Urla Belediye Başkanı iken hakkında yürütülen FETÖ soruşturması nedeniyle tutuklanan ve cezaevine konulan İbrahim Burak Oğuz’un ilçesinde FETÖ’cü olduğu bilindiği halde aday gösterildiği iddia edildi. Hatta Oğuz’un babasının bizzat Kılıçdaroğlu’nu arayarak “benim oğlum FETÖ’cü aday gösterme” dediği iddia edildi. Buna rağmen Oğuz’un neden aday gösterildiği Kılıçdaroğlu’nun cevaplamadığı sorular arasında yer aldı.

Resim

 

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler