Anasayfa » EMNİYETE SIZAN HAİNLER NASIL TEŞKİLATLANDI?
Özel Haber

EMNİYETE SIZAN HAİNLER NASIL TEŞKİLATLANDI?

emniyete sızan

FETÖ EMNİYET MAHREM YAPILANMASINDA BİLİNMEYENLER

Emniyete sızan FETÖ’cü hainlerin gerçek yüzü 17/25 Aralık kalkışmasında tam manasıyla görüldü. Bu tarihten sonra başlatılan Paralel Devlet Yapılanması operasyonlarında ele geçirilen belgeler Fetullahçı Terör Örgütü’nün emniyet mahrem yapılanması tehlikesinin ne kadar büyük olduğunu göstermişti. “Müfettiş”  adı verilen ve 1. Sınıf Emniyet Müdürlerinden sorumlu örgüt yöneticisi olduğu ortaya çıkan mahrem imamın FETÖ elebaşına yolladığı raporda “420 adet 1. Sınıf Emniyet Müdürü’nün FETÖ üyesi olduğu” aktarılıyor. 1. Sınıf Emniyet Müdürü, Emniyet Genel Müdürlüğü Teşkilatında “İl emniyet Müdürü, Daire Başkanı, Polis Akademisi Başkanı, Polis Başmüfettişi” gibi en üst düzey görevlere getirilen emniyet müdürleri için kullanılıyor. Raporda ayrıca tutuklu emniyet müdürlerinin FETÖ’ye sadakatlerinde bir eksilme olmadığı da özellikle vurgulanıyor.

EMNİYETE SIZAN FETÖ BÜYÜK BÖLGELERİ NASIL YÖNETTİ?

Fetullahçı Terör Örgütü emniyete sızan üyelerini paralel bir teşkilatlanma ile kontrol etti. 2008 yılına kadar İstanbul, İzmir, Konya, Ankara, Samsun, Erzurum ve Gaziantep Büyük Bölgelerinden oluşan bu teşkilatlanma 2008 yılından sonra Konya ve Samsun Büyük Bölgelerinin lağvedilmesiyle 5 Büyük Bölge ile Polis Akademisi ve Polis Okulları teşkilatlanmaları ile yönetildi. Büyük Bölgeleri “temsilci” adı verdikleri mahrem imamlar aracılığı ile yöneten FETÖ elebaşı, emniyete sızan örgüt üyelerini mahalle evlerine kadar inen bir hiyerarşi içinde kontrol altında tuttu.

FETÖ EMNİYET YAPILANMASINDA YENİ BİRİM | ARAMA TARAMA MESULÜ

17/25 kalkışması sonrası FETÖ’nün Emniyet mahrem Yapılanması Teşkilatlanmasına yeni bir birim eklendi: “Arama Tarama Mesulü”.  Çoğunlukla örgüt üyesi bilişim polislerinden oluşan bu birimin görevi FETÖ üyesi emniyetçilerin ev ve işyerlerini kontrol edip delil araması yapmaktı. Bu kapsamda örgüt üyelerine haber vermeksizin denetleme yetkisine sahip olan bu örgüt yöneticileri “kalorimetre” adını verdikleri bir rapor ile FETÖ üyesi emniyetçilerin karnesini çıkartıyordu. Bu karnede örgüt üyelerinin cep telefonları, bilgisayar ve diğer dijital cihazları ile tüm özel eşyaları didik didik incelenerek suç delilleri bulunup bulunmadığı yazılıyordu. Düşük puan alan örgüt üyelerine düzeltmeleri için bir süre veriliyor, süre sonunda aynı deliller ele geçirildi ise “maaş kesmeden kendi evinden ayrılıp örgüt evinde zorunlu hizmet etmeye kadar” uzanan cezalardan biri uygulanıyordu.

Emniyete sızan FETÖ’cü emniyet müdürlerinin açığa çıkması sonrası örgüt içinde oluşturulan bir başka birim de “Gaybubet” evleri sorumluluğu oldu. Yurt dışına kaçılacak emniyet müdürlerini yakalanmadan güvenli evlerde barındırmakla görevli olan “Gaybubet” evleri sorumlusu, FETÖ elebaşı tarafından özenle seçiliyordu.

FETÖ emniyet mahrem yapılanması ilk sızanlar için TIKLAYINIZ.

 

Kategoriler