Özel Haber

FETÖ’nün yalanlarına artık örgüt üyeleri bile inanmıyor

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlattığı “15 Temmuz darbesindeki suçu örtme” çabalarına örgüt üyeleri bile tepki göstermeye başladı.

Bunun son örneği 15 Temmuz şehitler köprüsünde darbeci askerlere karşı mücadele eden daha sonra da darbecilerin adalete teslim edilmesini sağlayan Yavuz Türkgenci üzerinden yapılan algı operasyonlarına firari Kamil Maman’ın tepkisi oldu. Maman, sosyal medya hesabından “yalan haber paylaşıyorsunuz sonra da bunu haber diye paylaşıyorsunuz” yazarak tepkisini gösterdi.

Maman’ın gösterdiği tepki kapatılan Zaman gazetesinin sosyal medya hesabını çalarak Tr724 hesabına çeviren örgüt üyelerine oldu.

Paylaştıkları video yalanlarını açıkça ortaya koyuyor

15 Temmuz darbe girişimine karşı 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde sabaha kadar mücadele eden Yavuz Türkgenci, FETÖ’cülerin paylaştığı videoda, darbeci askerleri halkın elinden alarak polise teslim etmeye çalışıyor. İstanbul Emniyet Müdürü olarak darbecilere karşı mücadele eden Mustafa Çalışkan’ın hatırlarında Yavuz Türkgenci’nin darbeye karşı nasıl mücadele ettiği açıkça yer alıyor. Son YAŞ toplantısında Korgeneralliğe terfi ettirilen ve kendisi de FETÖ mağduru olan Türkgenci’nin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne dönemin 1. Ordu Komutanı Ümit Dündar’ın emriyle köprüye gitmişti.

Firari teröristler yalanı yaymak için birbirleriyle yarıştı

Sosyal medyada operasyon hesaplarıyla videoyu paylaşan FETÖ’cüler daha sonra kapatılan Zaman gazetesinin sosyal medya hesabını değiştirerek kullanan Tr724 ile yalanı yaymaya başladı.

Türkiye’nin askeri sırlarını Yunanistan’a satan firari Halis Tunç, ABD’den çektiği videolar ile kara propaganda yapan Sacit Arvasi, Hrant Dink cinayetinden aranan Adem Yavuz Arslan, FETÖ’nün tetikçi yazarlarından Nedim Hazar ve terör örgütünün kurucularından olan Halit Esendir video açık olmasına rağmen yalanı yaymaya devam etti.

Örgüt içindeki kavgayı unutturmak istiyorlar

FETÖ içinde uzun zamandır devam eden örgüt içi tartışma Atlanta’daki dolandırıcılık olayı ve Elvan Aktaş’ın FBI’a itirafçı olması sonrası açığa çıkmıştı. Bu tartışmanın unutturulması ve örgüt içi birliğin sağlanması için 15 Temmuz özelinde yalanlarını arttıran FETÖ’cüler sosyal medyadaki kara propagandalarını arttırmıştı.

 

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler