Anasayfa » FETÖ’de bu kez toplu tecavüz skandalı
Özel Haber

FETÖ’de bu kez toplu tecavüz skandalı

FETÖ’de yaşananlardan örgüt içi skandalların sonuncusu toplu tecavüz skandalı oldu. Kendisi de bir FETÖ firarisi olan eski Radikal gazetesi muhabiri Fatih Yağmur’un iddiasına göre örgütün 2 numarası İsmail Büyükçelebi’nin referans olduğu bir doktor, hipnoz ile etkisiz hale getirdiği örgüt üyesi 30 kadına tecavüz etti.

Örgütün ABD imamı da olan İsmail Büyükçelebi’nin referans olduğu sözde doktorun toplu tecavüzünün sümenaltı edilmek istendiği de Fatih Yağmur’un iddiaları arasında yer aldı.

 

 

Skandalların merkezindeki isim: İsmail Büyükçelebi

FETÖ elebaşının İzmir’de ilk görev yaptığı yıllardan bu yana yanından ayırmadığı İsmail Büyükçelebi’nin adının karıştığı bir diğer skandal Temmuz ayında patlayan ve milyonlarca doların havada uçuştuğu dolandırıcılık hadisesi olmuştu. Örgüt tetikçilerinin uzunca bir dönem yalanladığı olayı, FETÖ içindeki muhalif kanadın sözcülerinden Ahmet Dönmez ortaya çıkarmıştı.

İsmail Büyükçelebi, örgüt içinde FETÖ elebaşının en güvendiği isimlerden biri olarak biliniyor. FETÖ elebaşı Büyükçelebi için “onu üzen beni üzmüştür” açıklaması yapmıştı.

İsmail Büyükçelebi, örgüt yöneticilerinden Halit Esendir, Necdet İçel, Hazım Sesli gibi isimleri örgüte kazandıran kişi olarak biliniyor. FETÖ’nün tüm kararlarının alındığı “Başyüceler Konseyi”nin daimi bir üyesi da olan Büyükçelebi, ABD’ye ilk kaçan örgüt yöneticilerinden biri.

Kategoriler