Anasayfa » Halit Esendir’in 15 Temmuz itirafı
Özel Haber

Halit Esendir’in 15 Temmuz itirafı

Halit Esendir FETÖ’yü ifşa etti

FETÖ elebaşının en güvendiği adamlarından biri olan Halit Esendir, örgüt elebaşını aklamaya çalışırken, 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında terör örgütünün olduğunu açıkça ilan etti.

Almanya tarafından korunduğunu gururla anlatan Halit Esendir’i Türkiye FETÖ’nün kurduğu “Medya Etik Konseyi”nin başkanı olarak tanıdı. Aslında Esendir, örgütün devlete sızmak için açtığı dershanelerin ilk kurucusu. Yamanlar Koleji’ni FETÖ elebaşından aldığı emirle kuran Esendir, daha sonra Zaman gazetesinin FETÖ tarafından ele geçirilmesi sürecinde örgüt elebaşının emriyle gazetede yöneticilik yaptı.

Terör örgütünün Pakistan ve Afganistan’da yerleşmesini sağlayan Esendir, FETÖ elebaşı tarafından “ben bu örgütü iki deli (diğeri cezaevindeki İlhan İşbilen) ve bir veli (Abdullah Aymaz) ile kurdum.” sözleriyle övülmüştü.

Esendir, sosyal medya hesabından örgüt yöneticilerini eleştirirken Akıncı Üssü’nde 15 Temmuz 2016’da bulanan sivil imamların FETÖ yöneticileri tarafından vazifelendirildiğini açıkça itiraf ediyor. Akıncı Üssü’nde yakalan sivil imamlar, Kemal Batmaz, Harun Biniş, Hakan Çiçek ve Nurettin Oruç darbeyle bir ilgileri olmadıklarını iddia etmişlerdi.

Kategoriler