Anasayfa » The Economist: FETÖ’nün çöküşü çok yakın
Özel Haber

The Economist: FETÖ’nün çöküşü çok yakın

İngiliz The Economist dergisi, Fetullahçı  Terör Örgütü’ne dair bir analiz haber yayınladı. Türkiye karşıtı çarpıtmaların bolca olduğu analizde, FETÖ’nün terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirdiği açıkça yer aldı.

FETÖ içindeki kavga The Economist’ten de gözünden kaçmadı

Ekonomist yazısında FETÖ’nün eski gücünü kaybettiğini açıkça belirtiyor. Türkiye’de toplumun büyük kesiminin FETÖ’den nefret ettiğini yazıyor. Bir yandan Türkiye’deki FETÖ operasyonlarını eleştiren The Economist, terör örgütünün Türkiye’de artık nefes alamadığını da teslim ediyor.

“Türkiye’deki bir avuç insan hakları aktivisti” dışında FETÖ’yü savunan kimse olmadığını yazan Economist, yurt dışındaki teröristlerin bir nebze daha iyi olduğunu belirtiyor. FETÖ’cülerin para kaynaklarının bitmesinin terör örgütü içinde sıkıntıya sebep olduğunu açıklıyor.

FETÖ’den kopuşların artmaya başladığını yazan Economist, FETÖ elebaşının ölümü sonrası örgütün çökeceği tahmininde de bulunuyor.

Teröristler kendi içlerinde kavgaya tutuşmuştu

FETÖ firarileri arasında uzunca bir süredir devam eden tartışmalar, Atlanta’daki dolandırıcılık hadisesinden sonra artmıştı. FETÖ elebaşı adına açıklama yapan örgütün ABD’deki çatı kuruluşu AFSV bile bu tepkiden nasibini almıştı. Yurt dışında birbirlerini dolandıran teröristlerin örgüt yönetim kadrosunun bu olaya göz yumması hatta desteklemesi nedeniyle değişmesini istemişti.

Etiketler

Kategoriler