Anasayfa » MİT tırları kumpasında Kozinoğlu detayı
Özel Haber

MİT tırları kumpasında Kozinoğlu detayı

MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu’nun şüpheli ölümüne ilişkin dosyayı kapatan savcı Ali İşgören ve eşi hakim Zühal İşgören’in Albay Hüseyin Kurtoğlu’na kumpas kurarak, MİT tırları ihanetini komuta eden Hamza Celepoğlu’nun önünü açtığı ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Orta Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu’na kurduğu alçak kumpasın ucu, FETÖ’nün 19 Ocak 2014’te gerçekleştirdiği MİT Tırları ihanetine kadar uzandı. FETÖ’nün tetikçi gazetesi Taraf’ın operasyonel 2 haberi sonrası gözaltına alınan, 10 Mart 2011’de tutuklanan Kozinoğlu, 11 Kasım 2011’de öldü. FETÖ, haberi “Kalp krizi olarak” duyurdu, ancak Kozinoğlu’nun kalp krizinden öldüğüne dair delile rastlanmadı. Hatta yapılan otopsi sonucunda ise Kozinoğlu’nun damarlarında bulunan darlığın krize yol açacak kadar ciddi olmadığı tespit edildi.

 
5 ayda dosyayı kapattı
 
Ancak bu gerçekliğe rağmen Kozinoğlu dosyası, suikasttan 5 ay sonra Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Ali İşgören tarafından kapatıldı. Aynı savcı Kozinoğlu’nun 12 sayfalık mektubuna da gizlilik kararı vermişti.
 
Karı-koca kumpası
 
Kozinoğlu suikastının üstünü örten savcı ve aynı adliyede hakim olarak görev yapan Zühal İşgören, daha sonra Türkiye’ye kurulan uluslararası bir kumpas için harekete geçti. O kumpas Türkmenlere yardım götüren MİT tırlarının durdurulmasıydı.
 
Kurtoğlu’nun önünü kestiler
 
Ali İşgören, Zühal İşgören, Hamza Celepoğlu’nun generalliğe terfi etmesi için uydurma gerekçelerle İstanbul Alay Komutanı Albay Hüseyin Kurtoğlu’nun mahkum edilmesini sağladı. FETÖ’nün yargı kumpasıyla 2 yıl 6 hapse çarptırılan Kurtoğlu’nun tuğgeneral rütbesine yükselmesinin de önüne geçilmiş oldu. Kurtoğlu’nun yerine Hamza Celepoğlu, tuğgeneralliğe terfi etti. Hamza Celepoğlu, 19 Ocak 2014’te Pensilvanya’dan gelen talimatla Türkmenlere yardım götüren MİT tırlarını durdurmuş, Türkiye’ye DEAŞ’a destek iftirası atma amacı taşıyan kumpasın taşeronluğunu üstlenmişti.

Kategoriler