Anasayfa » İlk icraatı FETÖ elebaşının yeğenini savunmak
Özel Haber

İlk icraatı FETÖ elebaşının yeğenini savunmak

15 Temmuz darbe girişimine verdiği aleni desteğe rağmen tahliye edilen FETÖ destekçisi Ahmet Altan, görevine hızlı başladı. Altan, kaleme aldığı yazısında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in ByLock kullanan yeğeni Selman Gülen’i temize çıkarmaya çalıştı. Altan, FETÖ elebaşının yeğeni için “Oğlum gibi” ifadesini kullandı.

FETÖ’ye yardım suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra tahliye edilen FETÖ destekçisi Ahmet Altan, cezaevinden çıkar çıkmaz FETÖ savunuculuğu görevine yeniden soyundu. Ahmet Altan, T24’teki “Kağıttan flüt” başlıklı yazısında “Selman” isimli cezaevi arkadaşını yazdı. Altan, suçsuz olduğunu savunduğu Selman’ı kağıttan flüt hikayesiyle temize çıkarmaya çalıştı. Altan’ın savunduğu kişinin ismi Selman’dı ancak ismi yoktu. Altan’ın cezaevi arkadaşının kim olduğunu FETÖ üyeleri itiraf etti.

FETÖ’cüler yanlışlık ifşa etti

FETÖ’nün ABD’deki elebaşlarından Ali Yurtsever, sosyal medya hesabından  Ahmet Altan’ın yazısında kast ettiği kişinin FETÖ elebaşı Gülen’in yeğeni Selman Gülen olduğunu yazdı. Ali Yurtsever’in itirafı, FETÖ’yü de karıştırdı. FETÖ firarisi Önder Aytaç, Ahmet Altan’ı açığa düşüren Ali Yurtsever’e, şöyle tepki gösterdi: “Ali hocam bu kadar büyük hatayı ancak bu kadar fahiş hata eğitimi almakla yapabilirsin.” Aytaç’ın tepkisinin ardından Ali Yurtsever paylaşımını kaldırdı.

ByLock kullanıyordu

FETÖ tetikçisi Ahmet Altan’ın Flüt hikayesiyle dramatize ettiği FETÖ elebaşı Gülen’in yeğeni Selman Gülen, Ağustos 2016’da Ümraniye’de gözaltına alındı. Tanınmamak için bıyık bırakan Gülen, lüks bir otomobilde yakalanmıştı. Üzerinde 3 telefon bulunan Gülen’in evinde yapılan aramada örgüte ait bir çok döküman ele geçirilmişti. “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan Selman Gülen, aynı zamanda örgütün kripto haberleşme ağı olan ByLock’u da kullanıyordu. Gülen, FETÖ’nün medya organı Samanyolu’nda da yönetmenlik görevini yürütüyordu.

Kategoriler