Anasayfa » Fehmi Koru’dan Altan ve Ilıcak’a destek
Özel Haber

Fehmi Koru’dan Altan ve Ilıcak’a destek

Fehmi Koru, tahliye edilen FETÖ’nün medya ayağı Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’a sahip çıktı. Tepkileri şaşkınlıkla karşıladığını yazan Koru, Ahmet Altan ve Ilıcak’a suçlu muamelesi yapılmamasını istedi.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminden kısa süre önce darbe tehditleri savuran Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’ın darbe çağrışımı davalarından beraatlarına yönelik tepkiler yükselirken, Abdullah Gül’e yakın isimlerden Fehmi Koru, skandal bir yazı yazdı. Koru “Gazeteci” kimliklerini ön plana çıkardığı FETÖ hükümlüsü Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’ı yere göğe sığdıramadı.

Eskiden böyle değildik

Koru, KHK’lılar için “Yerin dibine geçen, ağladığını” deklare eden Bülent Arınç’ı da destekledi. “Kaç gündür o sözler üzerine sahibine yönelik bel-altı bel-üstü vuruşlara tanık olunuyor…” diyerek Bülent Arınç’a kol kanat geren Fehmi Koru, Altan ve Ilıcak’a yönelik tepkiler için “Bu gelişmeyi şaşkın gözlerle izliyorum” ifadelerini kullandı. FETÖ’ye yardım eden, örgütün propagandası ve kumpaslarına destek olan Ilıcak ile Altan’a tepki göstermek yerine milli iradeyi suçlu bulan Koru, “Biz eskiden böyle değildik” diyerek FETÖ’nün medya ayağını temize çıkarmaya çalıştı.

Onlara suçlu gözüyle bakmayalım

Bununla da yetinmeyen Koru, Altan ve Ilıcak’ın dertleriyle dertlenmek gerektiğini söylerken, onlara dua edilmesi çağrısında bulundu. Koru, resmen iki ismin avukatını aratmadı. Tahliye olmuşlara hala suçlu gözüyle bakmamamız beklenir, yasalarda da var olan onları çalıştırma ve bu yolla topluma kazandırma zorunluluğu da önemsenirdi” FETÖ’nün medya ayağını masumlaştırdı. FETÖ ile mücadele yöntemlerini eleştiren Fehmi Koru, “Görünüşümüz hiç hoş değil, bunu anlayalım artık” diyerek pes dedirtti.

Kaynak: Fehmikoru.com

Kategoriler