Anasayfa » FETÖ elebaşından Mursi takiyesi
Özel Haber

FETÖ elebaşından Mursi takiyesi

Mısır’da 2013 yılında seçilmiş lider Mursi’ye yapılan darbeyi kınadığı görülen FETÖ elebaşı Gülen, aradan geçen kısa süre sonra Mısır diktatörü Sisi’ye dua edecek pozisyona geldi. Gülen, Mursi’nin öldürülmesini görmezden geldiği gibi Sisi’yi İslam alemine rol model olarak gösterdi.

Mısır’ın seçilmiş ilk ve son lideri şehit Muhammed Mursi, 3 Temmuz 2013’de dönemin Mısır Genelkurmay Başkanı Abdülfettah el Sisi tarafından gerçekleştirilen askeri darbe sonucunda görevinden el çektirildi. FETÖ elebaşı Gülen de 9 Temmuz 2013 tarihli videosunda, Mısır’daki Sisi darbesine ilişkin “Demokrasi bir kere daha darbe yedi” dedi, hatta 27 Mayıs, 12 Eylül darbelerine de atıfta bulundu. Çünkü FETÖ elebaşı gerçek yüzünün deşifre olduğu 17-25 Aralık darbe girişimini daha gerçekleştirmemişti.

Sisi’yi destekledi

17-25 Aralık emniyet-yargı darbe girişiminin ardından FETÖ elebaşı Gülen, Mursi’nin ismini bir daha ağzına almadı, Mısır’daki okul görünümlü terör yapıları vasıtasıyla Sisi’ye desteklerini iletti. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ise Sisi destekçisi medya organları FETÖ elebaşının propaganda araçları oldu.

Türkiye’ye müdahale edin

FETÖ elebaşı, darbe girişiminden hemen sonra Mısır’ın Al Gad televizyonu üzerinden “Türkiye’ye müdahale edin” mesajı vermişti. Elyoum7 isimli Sisi destekli medya organına konuşan FETÖ elebaşı Gülen, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili laik komutanları suçladı. FETÖ elebaşı 4 Kasım 2017’de ise Mısır’ın resmi haber sitesi Al-Ahram’a konuştu.  Körfez ülkelerinin Katar’a yönelik darbe girişimine destek veren FETÖ elebaşı, darbeyi önleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Arap ülkelerinin içişlerine karışmakla itham etmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın FETÖ’nün gerçek yüzünü ifşa eden raporuna ilişkin ses yine Sisi destekçilerinden Elyoum7’den geldi. FETÖ’nün avukatlığını üstlenen gazete Diyanet’in raporu için utanç vesikası ifadesini kullandı.

Sisi’ye dua etti

FETÖ elebaşı Gülen, son olarak geçtiğimiz günlerde Sisi destekli Ten TV’ye konuştu. Teröristbaşı Gülen, Sisi ile darbeci dayanışması sahneledi. Sisi yönetimini İslam alemi için rol model olarak gösteren FETÖ elebaşı Gülen, eli kanlı diktatörün İslam birliğini sağlayacağını iddia ettiği gibi Sisi’ye dua etmekten de geri durmadı.

Kategoriler