Anasayfa » FETÖ elebaşına göre Amerika’sız hiçbir şey yapılamaz
Özel Haber

FETÖ elebaşına göre Amerika’sız hiçbir şey yapılamaz

Pensilvanya’da 130 dönümlük arazi üzerine kurulu olan şatosunda ihanetine devam eden FETÖ elebaşı Gülen’e göre sadece Irak ve Afganistan’da 1 milyondan fazla Müslümanı öldüren Amerika ile “Dostça geçinmeli” aksi halde ABD hiçbir yerde iş yaptırmaz.

FETÖ elebaşı Gülen’in, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden PYD/YPG terör örgütüne 20 bin TIR ve 5 bin uçak dolusu silah hibe desteği veren, Akdeniz’de Türkiye’ye karşı emperyalist bir blok oluşturan Amerika’ya olan aşkı çok eskilere dayanıyor. FETÖ elebaşı 1999’daki firarından önce Necmettin Erbakan’ın başbakanlık görevini yürüttüğü Refah-Yol hükümetine karşı gerçekleştirildiği 28 Şubat post-modern darbesinin yılı olan 1997’de Amerika’yı yere göğe sığdıramadı.

Dünyayı yöneten güç

FETÖ elebaşı, dünyayı yöneten gücün Amerika olduğu, Washington ile dostça geçinmeden projeleri gerçekleştirmenin mümkün görünmediği gibi ifadeler içeren şu skandal sözleri sarf etti: “Dünyanın halihazırdaki durumuyla, şu çerçevesiyle, Amerika da şu andaki konum ve gücüyle bütün dünyaya kumanda edebilir. Bütün dünyada yapılacak işler buradan idare edilebilir ve hatta denilebilir ki, şöyle veya böyle Amerika ile dostça geçinmeden destek almak değil, dostça geçinmeden, Amerikalılar istemezlerse, kimseye dünyanın değişik yerlerinde hiçbir iş yaptırmazlar. Şimdi bazı gönüllü kuruluşlar dünya ile entegrasyon adına gidip dünyanın değişik yerlerinde okullar açıyorlarsa, bu itibarla, mesela Amerika ile çatıştığınız sürece bu projelerin gerçekleştirilmesi mümkün olmaz. Amerika, hâlâ bu dünya gemisinin dümeninde oturan bir milletin adıdır.”

Amerika da itiraf etti

Örgüt elebaşı söz konusu sözleriyle, FETÖ’nün kontrolünün ABD’nin elinde olduğunu daha 1997’de itiraf etmiş oldu. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından Obama hükümetinin Dışişleri Bakanı John Kerry, FETÖ’cü darbecilerin tasfiyesinin ardından Türkiye’yi NATO’dan atmakla tehdit etmiş, CIA görevlisi Henri Barkey de FETÖ’cü askerlerin tamamının “NATO ve ABD” destekçisi olduğunu söylemişti.

Kategoriler