Anasayfa » Adil Öksüz İngiltere’de kiminle görüştü?
Özel Haber

Adil Öksüz İngiltere’de kiminle görüştü?

15 darbe girişiminin 1 numaralı ismi firari FETÖ’cü Adil Öksüz, ihanet gecesine hazırlık için yurt dışındaki ilk ziyaretini İngiltere’ye yaptı. 27 Aralık 2015’te Ankara’da darbe için toplantı gerçekleştiren Öksüz, 31 Aralık 2015’te İngiltere’ye gitti. Firari FETÖ imamının İngiltere’deki temasları hala aydınlatılamadı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Hava Kuvvetleri İmamı, 15 Temmuz işgal girişimini yöneten 1 numaralı kişi firari hain Adil Öksüz’ün darbeye hazırlık sürecinde yurt dışındaki temasları asrın ihanetinin dış boyutlarının ortaya çıkması açısında da büyük önem taşıyor. Adil Öksüz, 15 Temmuz darbe girişimine hazırlık için ilk toplantısını 27 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirdi.  FETÖ’nün askeri kanat planlayıcısı Ömer Faruk Harmancık ve  o dönem Genelkurmay 1. İstihbarat Analiz Değerlendirme Daire Başkanı Tuğamiral Sinan Sürer’in  de bulunduğu toplantı da Adil Öksüz, toplam 15 kişiyle ihaneti planlandı.

Sır perdesi kalkmadı

Adil Öksüz, 27 Aralık’ta Ankara’da gerçekleştirilen darbe toplantısından 4 gün sonra İngiltere’ye gitti.  Öksüz’ün İngiltere’de bulunduğu sırada 15 Temmuz’da Akıncı Üssü’nde yakalanan darbenin sivil imamlarından Kemal Batmaz’da oradaydı. İkili darbe için çeşitli temaslarda bulundu. Ancak henüz Adil Öksüz-Kemal Batmaz ikilisinin İngiltere temasının ardındaki sır perdesi aralanmış değil. FETÖ’cü hainler Öksüz ve Batmaz’ın İngiltere ziyaretinden 3 ay önce FETÖ’nün finans ayağının kilit ismi Akın İpek, söz konusu ülkeye firar etmişti.

Kategoriler