Anasayfa » Çerçioğlu’nun yolsuzluk dosyasını da aynı savcı kapatmış
Özel Haber

Çerçioğlu’nun yolsuzluk dosyasını da aynı savcı kapatmış

CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun FETÖ dosyasını tartışmalı şekilde kapatan savcının, İçişleri Bakanlığı ve Danıştay’ın soruşturma iznine rağmen Çerçioğlu’na ait yolsuzluk dosyasını da örtbas ettiği ortaya çıktı.

Aydın Adliyesi’nde tartışmalı yargı kararlarına bir yenisi daha eklendi. CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ait bir yolsuzluk dosyası sümen altı edildi.  Çerçioğlu ve Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdür Vekili Özcan Dursun hakkında, görevi kötüye kullanma, kamu kurum veya kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırma iddiasıyla Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Apar topar kapatıldı

İçişleri Bakanlığı yaptığı incelemeler sonucu Özlem Çerçioğlu ve Özcan Dursun hakkında soruşturma açılmasına izin verdi, Çerçioğlu ve Dursun konu hakkında Danıştay’a başvurdu, başvuruları reddeden Danıştay olayın aydınlatılması için soruşturma açılması yönünde karar aldı. İçişleri Bakanlığı ve Danıştay’ın ortak kararının ardından soruşturma başlatan savcılık bilirkişi atadı. Bilirkişinin CHP’li belediye başkanı ve suçlanan diğer kişiyi temize çıkaran raporunun ardından ise soruşturma hızlıca kapatıldı.

FETÖ’ye para aktardı

Çerçioğlu’na ilişkin yolsuzluk iddiası içeren dosyaya için kovuşturmaya yer olmadığı kararı veren savcının, aynı zamanda CHP’li Belediye başkanının FETÖ dosyasını da kapatan kişi olduğu tespit edildi. Söz konusu savcı Çerçioğlu’nun  FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan ile olan milyonlarca liralık ilişkisi, CHP’li başkanın FETÖ’nün yayın organı Zaman’a 105 bin lira para aktarması, bununla beraber örgütün Türkçe olimpiyatlarını fonlamasını suç unsuru olarak görmemişti.

Kategoriler