Anasayfa » ABD’den Feto için skandal tanım
Özel Haber

ABD’den Feto için skandal tanım

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 2018 yılına ilişkin terörizm raporunda, FETÖ elebaşı Gülen için “Sürgün edilmiş din adamı” ifadesi kullanıldı. FETÖ elebaşına sahip çıkılan skandal raporda, FETÖ’yü terör örgütü olarak görülmediği de vurgulandı.

FETÖ’nün 251 kişiyi katlettiği, Meclis’i bombaladığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminde bulunduğu 15 Temmuz darbe girişiminin ardından gönderilen bir tır dolusu belgeye rağmen Pensilvanya’daki FETÖ elebaşına dokunmayan ABD, örgüte desteğini sürdürüyor.

Sürgünde bir din adamı

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 2018 yılına ilişkin terörizm raporunda Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı için övgü dola sözler sarf edildi. Rezil raporda FETÖ elebaşı Gülen için “sürgünde bir din adamı” denilerek, adeta 15 Temmuz darbe girişimine arka çıkıldı. Raporun devamında FETÖ’nün Amerika için terör örgütü olmadığı ifadesi yer aldı. Ayrıca, kamudan ihraç edilen darbecilere de sahip çıkıldı. ABD’nin “sürgün bir din adamı” olarak tanıdığı FETÖ elebaşı Gülen, 1999’da kendi isteğiyle ABD’ye yerleşip, 168 ülkede yapılanması bulunan terör örgütünü Pensilvanya’dan yürütmeye başladı.

Kategoriler