Anasayfa » CHP’li vekilden ihanet dolu yazı
Özel Haber

CHP’li vekilden ihanet dolu yazı

CHP’nin FETÖ firarisi eski milletvekili Aykan Erdemir, ABD’de yazdığı yazıyla Türkiye’yi şikayet etti. Barış Pınarı Harekatı’na “saldırı diyen” ve Türkiye’nin sivilleri hedef aldığı yalanına sarılan CHP’li isim, DEAŞ’a en büyük darbeyi vuran Türkiye’yi DEAŞ’a destekle itham etti.

FETÖ firarisi CHP eski Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, Türkiye aleyhine lobi faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Erdemir, Washington Examiner isimli sitede kaleme aldığı yazısında Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik alçak ifadeler kullandı.

Siviller hedef alındı

ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’ye yaptırım uygulamamasından dolayı yaşadığı hüznü ortaya koyan Erdemir, Türkiye’nin uluslararası hukuka uygun olarak gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı için “Saldırı” dedi, bununla da yetinmeyen CHP’li isim Türkiye’yi sivilleri tehlikeye atmak ve bölgeyi itibarsızlaştırmakla itham etti.

Alçak iftira

Erdoğan’a hakaret eden Aykan Erdemir, Türkiye’nin yasadışı şekilde İran ve Venezuela yaptırımları deldiği yalanını söyledi. Yazdığı makalenin her kelimesi ihanet dolu olan CHP’li Erdemir,  Fırat Kalkanı Harekatı ile DEAŞ terör örgütüne en büyük darbeyi indiren Türkiye’ye DEAŞ ve El-Nusra’ya destek iftirası attı.

Halkbank kumpasının kilit ismi

Türkiye’yi karalayan Aykan Erdemir, FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişimindeki kumpas dosyalarını ABD’yi kaçırıp, Halkbank kumpasının devreye sokulmasında kilit rol oynamıştı. Erdemir, Mehmet Hakan Atilla ve Türkiye aleyhine tanıklık yapmıştı. CHP’li eski vekil hakkında hali hazırda yakalama kararı bulunuyor.

Kaynak: Washington Examiner

Etiketler

Kategoriler