Anasayfa » FETÖ’den uyuyan hücre tehdidi
Özel Haber

FETÖ’den uyuyan hücre tehdidi

Türkiye, Fırat’ın Doğusu’ndaki PKK terör örgütü işgalini bitirmek için geri sayıma geçerken FETÖ’den alçak bir tehdit geldi. FETÖ firarisi Efe Çaman, Suriye operasyonu sırasında TSK’daki uyuyan hücrelerin Erdoğan’a karşı harekete geçebileceği tehdidini savurdu.

Fırat Kalkanı Harekatıyla Cerablus, Rai, El-Bab ve Dabık’ı, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin’i tamamen terörden arındıran Türkiye, milli güvenliğini tehdit eden PKK/PYD/YPG terör örgütüne ölümcül darbeyi vurmak için Fırat Doğusu’na yönelik yapılan operasyon hazırlıklarında son aşamaya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir gece ansızın gelebiliriz” diyerek hem ABD’ye gözdağı verdi, hem de operasyonun her an başlayabileceğini belirtti.

Uyuyan hücreler var

Erdoğan’ın mesajıyla ilgili olarak ses PKK’dan önce FETÖ’den geldi. Firari FETÖ’cü terörist Mehmet Efe Çaman bugünkü yazısında darbe tehdidi savurdu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uyuyan hücreler olduğunu itiraf eden FETÖ üyesi, şu alçak ifadelerle darbe çağrısı yaptı:

Harekete geçebilirler

“TSK içi güç dengelerinin Suriye’ye girme kararı çıkarsa ciddi oranda değişebileceğini düşünüyorum. Uyuyan konumda olan fakat şu anki Ergenekoncu-Avrasyacı hizbin yönetiminden hoşnut olmayan önemli oranda subay var. Çünkü Suriye’ye ABD’ye rağmen girmeye kadar vermek, çok tehlikeli bir manevradır. Her an bir kıvılcım mevcut hassas dengeleri bozabilir ve bir iç mücadele sonunda Türkiye’de beklenmedik iç siyasi hareketlikler yaşanabilir. Ben bu nokrada TSK içi dengelerin belirleyici olacağı kanaatindeyim. Her ne kadar herkes TSK’nın artık siyaset üzerinde etkin olmadığını düşünse de, ben bu konuda farklı düşünüyorum. Erdoğan TSK’yı iç dengeler çerçevesinde şimdilik kontrol ediyor görünse de, bu her an değişebilir.” Çaman’ın Amerika’nın sözcülüğünü yapması da dikkatlerden kaçmadı.

Kategoriler