Anasayfa » Pentagon FETÖ medyasından mesaj verdi
Özel Haber

Pentagon FETÖ medyasından mesaj verdi

Türkiye’nin Fırat Doğusu’na yönelik operasyon mesajı ABD’de paniğe sebep oldu. FETÖ medyasına konuşarak büyük bir skandala imza atan Pentagon yetkilisi Carla Gleason, durumun endişe kaynağı olduğunu belirterek PKK’ya kol kanat gerdi.

Fırat’ın Doğusu’nu işgal eden PKK/PYD/YPG terör örgütünü korumak adına Türkiye’yi oyalamak için her türlü yolu deneyen ABD, bu kezde FETÖ medyası üzerinden küstah bir açıklama yaptı.  ABD Savunma Bakanlığı Avrupa Halkla İlişkiler Birimi yetkilisi Yarbay Carla Gleason, FETÖ firarisi İlhan Tanır üzerinden PKK avukatlığı yaptı. Pentagon yetkilisiGleason, Türkiye’nin ABD ile koordine içinde bulunmadan Fırat’ın doğusuna yapacağı bir müdahalenin ABD için “çok ciddi endişe” demek olacağını kaydetti.

Yine DEAŞ tezgahı

Pentagon ayrıca ABD Başkanı Trump’ın defalarca bittiğini açıkladığı DEAŞ kartını yeniden açıkladı. Gleason ayrıca böyle bir müdahalenin ”iki ülkenin ortak çıkarı olan Suriye’nin kuzeydoğusunu güvenliğe kavuşturma ve IŞİD’i tümüyle yenilgiye uğratma hedeflerinin de zedeleneceğini” belirterek haddini aştı. Pentagon sözcüsü ayrıca, Türkiye’nin Fırat’ın Doğusu’na harekat düzenlemesi durumunda ABD askerinin Suriye’nin kuzeyinden çekileceği iddiasını da yalanladı.

Etiketler

Kategoriler