Anasayfa » FETÖ hem öldürdü hem de taziye yayınladı
Özel Haber

FETÖ hem öldürdü hem de taziye yayınladı

FETÖ elebaşı Gülen’in, örgütün kirli yüzünü Türkiye kamuoyuna deşifre eden Necip Hablemitoğlu’na 2002’de gerçekleştirilen suikasttan saatler sonra avukatı aracılığıyla taziye mesajı yayınladığı, okları başka yöne çekmeye çalıştığı tespit edildi.

Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Necip Hablemioğlu, 18 Aralık 2002’de Çankaya’daki evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Hablemitoğlu, suikastının bir numaralı faili olarak 1999 yılında ABD’nin Pensilvanya eyaletine firar eden ve 400 dönümlük arazisi üzerinden terör örgütünü yöneten FETÖ elebaşı Gülen görülüyordu. Çünkü Hablemitoğlu, FETÖ’nün yapısını deşifre etmiş, örgüt elebaşı Gülen’in Moon Tarikatı ve CIA ile olan ilişkisini medya organlarında anlatmıştı.

Herkesi göreve davet etmişti

Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcısı Nuh Mete Yüksel’in Fetullah Gülen için açtığı davanın en önemli kaynağıydı,
“Türkiye’deki tüm ulusalcıları, Fethullahçı tehlikeye karşı çok geç olmadan birlikte hareket etmeye; istihbarat birimlerindeki Fethullahçı unsurların temizlenmesi için kamuoyu oluşturmaya çağırıyorum…” diyen Hablemitoğlu, bir de örgütün ihanet dolu yapılanmasını anlatan “Köstebek” isimli kitap yazmıştı.

Serin kanlı katil

Evinin önünde canice öldürülen Hablemitoğlu ile ilgili FETÖ elebaşı Gülen’in talimatıyla anında açıklama yayınlandı. FETÖ elebaşının avukatı Orhan Erdemli’nin imzasını taşıyan açıklamada timsah gözyaşları döküldü. Açıklamada Gülen’e yönelik şüphelere sert tepki gösterildi, cinayetin bir numaralı zanlı olan FETÖ elebaşı aklanılmaya çalışıldı. Gülen’i işaret eden yorumların hedef gösterildiği açıklamadaki şu ifade FETÖ alçaklığını gözler önüne serdi: “Bu menfur cinayeti kınıyor, Doç. Dr. Hablemitoğlu’nun ailesine başsağlığı diliyoruz.”

Kategoriler