Anasayfa » Gül ve Akşener FETÖ için Hablemitoğlu’nu suçlamış
Özel Haber

Gül ve Akşener FETÖ için Hablemitoğlu’nu suçlamış

Abdullah Gül ve İP Genel Başkanı Meral Akşener’in,  FETÖ elebaşı Gülen için “CIA ajanı” tespiti bulunan Necip Hablemitoğlu’nu hedef gösterdiği ortaya çıktı. Gül’e göre daha sonra örgüt tarafından infaz edilen Hablemitoğlu suçlu, FETÖ elebaşı ise “Türkiye’nin en yerli insanı.”

18 Aralık 2002 tarihinde Çankaya’daki evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun kamuoyunda tanınmasını sağlayan iki konu Fetullahçı Terör Örgütü ve Alman Vakıfları’nın Türkiye’deki faaliyetleriydi.1999’da ABD’ye firar eden Fetullah Gülen’in Amerikan Merkezî İstihbarat Teşkilatı’na (CIA) çalıştığını ve örgüt elebaşının Moon Tarikatı ile olan bağını deşifre eden Hablemitoğlu, o dönem en yoğun muhalefeti, bugün aynı siyasi blokta yer alan Abdullah Gül ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den gördü.

Türkiye’nin en yerli insanı

7 Ocak 2001’de FETÖ’nün yayın organı Zaman’a konuşan iki siyasetçi Pensilvanya’daki elebaşını yere göğe sığdıramazken Hablemitoğlu’nu hedef tahtasına koydu. O dönem Fazilet Partisi Kayseri Milletvekili olan Abdullah Gül,  Gülen’e yönelik CIA ajanı suçlamasıyla ilgili olarak, “Fethullah Hoca Türkiye’nin en yerli insanlarından birisidir” dedi. Gülen’i Türkiye’ye dünyada en büyük katsısı bulunan bir insan olarak gördüğünü belirterek adeta kainat imamı ilan eden Gül, “Herkes Türkiye içinde çalışırken o Türkiye’yi Türkiye dışına taşıyan Türkiye’nin tanınması için uğraşan yabancı elitler tarafından sevilmesine neden olan insandır. Bunu yapan insana bu tür iftiralar yakışıksızdır” diye konuştu.

Haysiyet cellatlığı

Doğru Yol Partisi Kocaeli Milletvekili Meral Akşener de tıpkı 17-25 Aralık darbe girişimi sonrasında olduğu o günlerde de FETÖ elebaşına adeta kalkan görevi görüyordu. Hablemitoğlu’nun belgeli söylemlerine “Haysiyet cellatlığı” diyen Akşener, “Bilgi ve belge olmadan konuşmak çok yanlış. Fethullah Hoca, yurt içi ve dışında birçok önemli hizmetlere öncülük etti. Suç unsuru olsaydı bu hizmetlerin önüne geçilirdi. Yok ki, hizmetler sürüyor. Belgesiz, mesnetsiz iddialar haysiyet cellatlığıdır” diyerek örgüt elebaşını yere göğe sığdıramadı.

Kategoriler