Anasayfa » FETÖ tutuklusu polisten mahkemede Fetullah Gülen’e övgü
Özel Haber

FETÖ tutuklusu polisten mahkemede Fetullah Gülen’e övgü

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele eski Şube Müdür Yardımcısı Ahmet Kalender, mahkemedeki ifadesinde 251 kişinin katili FETÖ elebaşı Gülen için “Terörist değildir” diyerek örgüttekilerin pişman olabileceği tezini ortadan kaldırdı.

Mahkemelerin FETÖ üyelerine verdiği cezaların düşüklüğü, şirket iadeleri, tahliyeler sıkça tartışılırken “FETÖ’cülerde pişmanlık var mı?” sorusu da gündeme geliyordu. Bu sorunun cevabı 107 sanıklı FETÖ’nün futbolda şike kumpasının görüldüğü davada yanıtını buldu. FETÖ üyesi İstanbul Organize Suçlarla Mücadele eski Şube Müdür Yardımcısı Ahmet Kalender’in mahkemedeki ifadeleri kan dondurdu.

Terörist değil

FETÖ’nün haberleşme ağı olan ByLock’a 3 binden fazla kez giriş yapan Kalender, 15 Temmuz darbe girişiminin 1 numaralı faili Gülen için “Terörist değildir” dedi, bununla da yetinmeyen FETÖ’cü müdür, Fetullahçı Terör Örgütü içinse “Terör örgütü demek haksızlıktır” diyerek FETÖ militanlarının nasıl bir zihniyete sahip olduğunu ortaya koydu. Kalender daha sonra ise FETÖ üyesi olmadığını söyleyerek akıl tutulması yaşattı.

Kategoriler