Anasayfa » Yunanistan FETÖ üyelerine desteğini gizlemiyor
FETÖ'de Bugün

Yunanistan FETÖ üyelerine desteğini gizlemiyor

Yunanistan'a kaçan FETÖ'cülerden biri Yunan bayrağı altında zafer pozu vermişti.

Yunanistan FETÖ firarilerine vatan oldu

Yunanistan FETÖ üyelerine kucak açmaya devam ediyor. Fetullahçı Terör Örgütü üyelerine 15 Temmuz darbe girişiminden sonra sınırlarını ardına kadar açan Yunanistan, Türkiye’nin bütün tepkilerine rağmen bu politikasına devam ediyor. Yunan medyasında yer alan haberlere göre Rodos adasına yaklaşan bir teknede bulunana 1 kadın 13 FETÖ üyesi, siyasi sığınma talep etti. Savaş mağduru mültecilere hiç acımayan Yunan makamları FETÖ üyelerinden gelen bu talebi işleme koydu. Yunanistan 10 Ocak’ta Girit Adasına yanaşan bir teknedeki 6 FETÖ üyesi de sığınma talebinde bulunmuş ve işleme alınmıştı. Yunan makamları, FETÖ üyelerinin ülkede rahatça barınmasına, sahte pasaport düzenleyerek Avrupa Birliği ülkesi diğer ülkelere rahatça gitmesine göz yumuyor.

15 Temmuz darbe girişimi ile gün yüzüne çıktı

Yunanistan 15 Temmuz darbe girişimine aktif katılan 7 hainin askeri helikopterle bu ülkeye kaçması sonrası, Türkiye edilmeleri şöyle dursun özel koruma tahsis etmişti. Bu isimler, Ahmet Güzel, Gencay Böyük, Abdullah Yetik, Bilal Kurugül, Feridun Çoban, Uğur Uçan, Mesut Fırat’tı. Kısa bir süre tutuklu kalan bu hainler, daha sonra serbest bırakıldı ve sığınma hakkı verildi. Aynı Yunanistan, Türkiye’den gelen savaş mağduru mültecilere işkence uygulayarak sınır dışı ediyordu. Ayrıca, ülkesindeki gerçek mültecileri, Nazi kamplarını andıran merkezlerde tutarken FETÖ üyelerine lüks imkânlar sağlıyor. Yunanistan’ın bu gayri insani tutumuna Katolik dünyasının manevi lideri Papa bile tepki göstermişti.

Yunanistan FETÖ
Yunanistan FETÖ üyesi 8 haine 15 Temmuz’dan hemen sonra kucak açmıştı.

Yunanistan’ın 15 Temmuz sonrası kucak açtığı 7 FETÖ’cü

FETÖ üyesi darbeci Binbaşı Ahmet Güzel Yunanistan’ın sığınma hakkı verdiği ilk FETÖ’cüydü. 22 kişilik darbeci hainlerden oluşan timi helikopterle İstanbul Emniyet Müdürlüğüne indirmeye çalıştı. Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerine ait helikopter, İHA ve SİHA sistemlerinin ihale bilgilerine sahip olan Ahmet Güzel’in elindeki hassas bilgileri Yunanistan’a satarak koruma hakkı aldı. 15 Temmuz darbe girişimi esnasında kendisini durdurmaya çalışanlara “hükümetin köpeğisiniz” diye bağıran Güzel, kırmızı bültenle aranan bir terörist.

15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cü askerlerden oluşan timi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne taşıyan 2. Pilot Gencay Büyük de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait ihale bilgileri sayesinde Yunanistan’dan koruma aldı. Yunanistan, Astsubay imamı Bilal Kurugül, kardeşi Türk Telekom’da mahrem imam olan Süleyman Özkaynakçı gibi firari teröristlerden de Türkiye hakkında kritik bilgilere alarak sığınma hakkı verdi. Yunanistan FETÖ darbe girişiminden sonra sığınma hakkı verdiği firari teröristlere 90 polisten oluşan özel koruma ordusu tahsis ederek hainlere verdiği önemi göstermişti. FETÖ elebaşıyla özel olarak görüşen ve terör örgütünün geleceğin Kara Havacılık Komutanı olmasını planladığı Uğur Uçan’da Yunanistan tarafından koruma sağlanan 7 FETÖ’cüden biriydi.

Kaynak: TRT Haber

Kategoriler