Anasayfa » Şehit Başsavcı Mustafa Alper
Özel Haber

Şehit Başsavcı Mustafa Alper

15 Temmuz darbe girişiminin ilk iddianamesini hazırladı, darbecileri hâkim karşısına çıkaran ilk başsavcı oldu. FETÖ ile mücadelede üstün gayret gösteren şehit Başsavcı Mustafa Alper’i rahmetle yâd ediyoruz.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ilk dakikalarıydı. Denizli Başsavcısı Mustafa Alper, çocuklarıyla şu sözlerle vedalaştı: “Şimdi ben gideceğim ve geri dönemeyebilirim. Bugüne kadar size hep helal lokma yedirdim. Korkmayın, babanızdan asla utanmayın.”

Darbe girişiminin seyrini değiştirdi

Ailesiyle vedalaşan Mustafa Alper, derhâl Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’ni (UYAP) sistemini kapattırdı. Böylece FETÖ’cü hâkimlerin kamu görevlileri hakkında hukuk dışı yakalama kararı düzenleyebilmesinin önüne geçti. Ayrıca FETÖ’nün Denizli’de sözde sıkıyönetim komutanı olarak atadığı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır hakkında gözaltı kararı verdi.

FETÖ ile mücadelede üstün gayret

15 Temmuz darbe girişiminin “ilk iddianamesi”ni hazırladı, darbecileri hâkim karşısına çıkaran ilk başsavcı oldu. Başlattığı soruşturmada FETÖ’nün Türkiye’yi idari açıdan eyaletlere böldüğünü ortaya çıkararak örgütün Türkiye’ye yönelik kirli planınlarından birini deşifre etti.

Görev şehidi oldu

Başsavcı Mustafa Alper 10 Mayıs 2017 günü görevine giderken geçirdiği şüpheli kazada şehit düştü. Bu vatan, FETÖ ile mücadelede üstün gayret gösteren savcımıza her zaman minnettar olacak. Kahraman savcımızın şehit olmasının ardından intikam başlığı atan Cumhuriyet gazetesini ve FETÖ tetikçilerini ise bir kez daha lanetliyoruz.

Kategoriler