Özel Haber

Mültecileri değil FETÖ’cüleri gönderin

10 bin Suriyeli mülteciyi Türkiye’ye gönderme planı yapan Yunanistan, FETÖ’cüleri ise kolluyor. Mültecileri zorla göndermek isteyen Atina yönetimi, 15 Temmuz’dan sonra kaçan 8 darbeci de dahil olmak üzere Türkiye’nin hiçbir iade talebine olumlu yanıt vermiyor.

 

Yunanistan’da hükümet değişse de zihniyet değişmiyor. AFP’nin geçtiği habere göre Yunan hükümeti, Midilli Adası’ndaki göçmen kampında yaşanan yangın faciasının ardından 10 bin Suriyeli mülteciyi Türkiye’ye gönderme planını hızlandırma kararı aldı. Suriyeli mülteciler konusunda insanlık dışı bir tutum tanınan Miçotakis hükümeti, Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarını himaye konusunda ise oldukça istekli.

8 bin FETÖ’cü oradan kaçtı

Esed zulmünden kaçmış 10 bin mülteciden rahatsız olmuş Yunanistan, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana 8 bin FETÖ’cü terörist için ya Avrupa’ya geçiş ya da sığınma noktası oldu. Bugüne kadar 2 binden fazla FETÖ üyesi, Yunanistan’a iltica başvurusunda bulundu.

Hukuk devleti koruması

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan ekibin içerisinde yer alan, darbe başarısız olunca ise helikopterle kaçan 8 darbeciye ev sahipliği yapan Yunanistan, Türkiye’nin 3 iade başvurusunu da reddetmişti. Dönemin Başbakanı Çipras, “Darbecileri kabul etmekten hoşnut değiliz. Yunanistan bir hukuk devletidir. Yargının kararları net. Saygı duymak zorundayız” diyerek FETÖ’yü kollamak için topu Yunan yargısına atmıştı. Öte yandan tarihinin en büyük ekonomik kriziyle karşı karşıya olan adeta Almanya mandasına dönüşmüş Yunanistan’da halkın parasıyla FETÖ’cülere sahip çıkılması tepkilere de neden oluyor.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler