Anasayfa » FETÖ’de ‘Sisi’ kavgası
Özel Haber

FETÖ’de ‘Sisi’ kavgası

FETÖ elebaşı Gülen’in Mısır diktatörü Sisi’ye övgüler dizmesi örgüt içerisinde kavga çıkardı. FETÖ firarileri Emre Uslu ve Bülent Keneş gibi isimler FETÖ elebaşı Gülen’in Sisi’yi övmesine karşı çıktı, Abdülhamit Bilici ise Gülen’i savundu.

FETÖ elebaşı Gülen, Mısır diktatörü Sisi’nin kanalı TEN TV’ye verdiği mülakatta, Mısır’ın seçilmiş lideri merhum Muhammed Mursi’ye darbe yapan Sisi’ye “Muhlis ve halkının çıkarına ‎çalışan biri” ifadeleriyle methiyeler dizerek darbeci dayanışması sergiledi. FETÖ elebaşı Gülen’e, Türkiye’ye uluslararası müdahale çağrısında da bulunduğu skandal röportaja ilişkin beklemediği  tepkiler geldi. Örgütte “Sisi” polemiği patlak verdi.

Diktatörü övmemeliydi

FETÖ firarisi Emre Uslu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda örgüt elebaşını şöyle hedef aldı: “Mısır diktatörüne övgü de yapmamalısınız Gülen bunu yapmış.”  FETÖ elebaşı Gülen’i ilkesizlikle suçlayan Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş ise “Yanlış mecrada birçok doğrunun yanında bir o kadar yanlış. İlkeler duruyorken pragmatist söylem ve eylemlerden sanki hiç diller/eller yanmamış gibi. Allah hepimizi ilkeli demokratlardan eylesin” tepkisini gösterdi.

Gerçeği inkar etti

FETÖ’nün yayın organı Zaman’ın eski Genel Yayın Yönetmeni Abdülhamit Bilici ise Emre Uslu ve Bülent Keneş’e karşı FETÖ elebaşının avukatlığını yaptı. Bilici, FETÖ elebaşının Mursi’yi katleden, Mısır’da yüzlerce masumun kanına giren Mısır diktatörü Sisi’yi övmediğini iddia ederek gerçeği çarpıttı.

Kategoriler