Özel Haber

Muhafazakarlara “İşgalci” diyen yandaşın ‘kirli’ FETÖ sicili

Muhafazakarlara “Düşman ve işgalci” diyerek hakaret eden İmamoğlu yandaşı gazeteci Zafer Arapkirli, 17-25 Aralık darbe girişiminden itibaren FETÖ’nün sözcülüğünü yaptı. FETÖ casusu Dündar’ı kollayan Arapkirli, FETÖ temizliğinde hayati önem taşıyan OHAL’e karşı çıktı, kayyum atamalarını eleştirdi.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Zafer Arapkirli, 29 Ekim kutlamalarına ilişkin yaptığı alçak paylaşımda AK Parti yönetimi ve muhafazakar seçmene “İşgalci” diyerek haddini aştı. Muhafazakar seçmeni işgalcilikle suçlayan Zafer Arapkirli, Türkiye’yi işgale kalkışan FETÖ’yü ise savunmakta sınır tanımıyordu.

Montaj tape propagandası

Arapkirli, 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından adeta örgütün sözcülüğüne soyundu. Arapkirli sosyal medya hesabı, bunun yanında yazılarında FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişimine destek veren pek çok argüman kullandı. Arapkirli, FETÖ’nün montaj tapelerine de sahip çıktı.

Zekeriya Öz’ü savundu

Nefret suçu işleyen Arapkirli, 23 Ağustos 2019’da kaleme aldığı “Her şey” başlıklı yazısında aleni şekilde örgütün propagandasını yaptı. Arapkirli, söz konusu yazıda hain kumpasın savcıları Zekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’i aklamaya çalıştı.

FETÖ medyasını korudu

Ekim 2015’te FETÖ’nün finanis ayağının elebaşı Akın İpek’in yönetimindeki İpek Medya’ya kayyum atandı. FETÖ medyasına sahip çıkan isimlerden biri de Zafer Arapkirli’ydi. İmamoğlu yandaşı yazar, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak için uğraştı.

OHAL’e karşı çıktı

FETÖ’nün 15 Temmuz işgal girişimine karşı çıkan tek bir paylaşımı bulunmayan Zafer Arapkirli, 251 kişiyi katleden alçak örgütün 40 yıllık yapılanmasının temizlenmesi için 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL’e de karşı çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun avukatı

Millet düşmanı Zafer Arapkirli, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbecilere selam durarak kaçan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da gönüllü avukatıydı. Arapkirli, Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’ndan kontrollü kaçışını an be an haberleştiren Sabah Gazetesi’ne küfretti.

 

Can Dündar’a arka çıktı 

Muhafazakar seçmene “İşgalci” diyen Arapkirli, FETÖ casusu Can Dündar’ı da savundu. FETÖ’nün Türkiye’ye kurduğu uluslararası kumpas olan MİT tırları ihanetinin tetikçiliğini üstlenen Can Dündar’ı mağdurlaştırmaya çalıştı.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler