Özel Haber

FETÖ’nün senatörü: Trump Erdoğan’a karşı kaybetti

Senate Minority Leader Charles Schumer of N.Y. listens to a question during a news conference on President Barack Obama's signature healthcare law, Wednesday, Jan. 4, 2017, on Capitol Hill in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)

FETÖ lehine lobi faaliyetleriyle bilinen New York Senatörü Chuck Schumer, Türkiye ile ABD arasında Fırat’ın Doğusu’na yönelik yapılan anlaşma için “Trump’ın ateşkesi Erdoğan’a boyun eğmek demek” yorumunda bulundu.

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör tehdidini ortadan kaldırmak için 9 Ekim’de Fırat’ın Doğusu’nu işgal eden PKK/PYD/YPG unsurların karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na karşı çıkanların başında FETÖ geliyordu. Firari FETÖ tetikçileri sosyal medya hesaplarından PKK lehine paylaşımlar yaptı, FETÖ lehine lobi yürüten ABD’li senatörler de operasyonu durdurmak için çalışmalar yürüttü. O isimlerden New York Senatörü Chuck Schumer, fena halde çuvalladı.

Kaybeden Amerika

Türkiye’ye yaptırım uygulanması konusunda başarısız olan Schumer, Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşma içinse ABD Başkanı Trump’a şu sözlerle tepki gösterdi: “Trump’ın ateşkesi Erdoğan’a boyun eğmek demek. Erdoğan dilediği gibi Suriye’de kalabilecek. Kaybeden ABD, ulusal güvenliğimiz, ve Suriyeli Kürtler olacak.”

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler