Özel Haber

Almanya bu kez FETÖ’cüleri üzdü

Almanya’nın kararı FETÖ’cüleri panikletti

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) 15 Temmuz’dan sonra kucak açan Almanya son uygulamasıyla şaşırttı. 2018 yılında Türkiye’den gizlice kaçarak Yunanistan üzerinden Almanya’ya giden FETÖ yöneticisi Mustafa Kaşka’nın Türkiye’ye deport edilmesi kararını veren Alman makamları, FETÖ’de paniğe sebep oldu. Başta 15 Temmuz ihanetini yöneten Adil Öksüz, FETÖ’nün altın çocuğu Zekeriya Öz, örgüt yöneticilerinden Abdullah Aymaz, Halit Esendir ve Bahattin Karataş gibi firari teröristleri himaye eden Almanya’nın Kaşka’nın iadesini durdurması için FETÖ firarileri teyakkuza geçti. Türkiye’ye iade edilmek için uçağa bindirildiği sırada kriz geçirme numarası yaparak zaman kazandı. Polis merkezine götürülen Kaşka, açtığı sosyal medya hesabıyla Almanya’daki Türkiye karşıtı siyasetçilerden destek istedi. Firari terörist Kaşka’nın iade işlemleri devam ediyor.

FETÖ yurtlarında uzun süre yöneticilik yapan mahrem imam Mustafa Kaşka, tam bir yıl önce Almanya’ya kaçarak iltica talebinde bulundu.

Uçağa binecekken numara yaptı

Firari terörist Mustafa Kaşka, 25 Kasım 2019’da Türkiye’den Almanya’ya kaçarak iltica etti. Türkiye’de hakkında tutuklama kararı bulunan Kaşka, 1 Aralık Giessen’de kaldığı mülteci kampından polisler tarafından alınarak Türkiye’ye iade edilmek için Frankfurt Havalimanı’na götürüldü.

Uçağa bindirilirken “Gönderilirsem tutuklanacağım” diyerek bağıran ve kendini kaybeden Kaşka, kriz geçirdiğini iddia etmesi üzerine uçağın merdivenlerinden indirilerek Darmstad’taki bir polis merkezine götürüldü.

FETÖ mahrem imamı firari Mustafa Kaşka, 2012 yılına kadar FETÖ’nün İzmir’deki Refik Bey üniversite öğrenci yurdunun müdürlüğünü yaptı. Daha sonra terör örgütünün sözde okullarında çalıştı. Kaşka’nın görev yaptığı FETÖ kurumları, terörist devşirme merkezleri olduğu gerekçesiyle kapatıldı. Hakkında tahkikat devam eden Kaşka özel bir okulda sözleşmeli öğretmenlik yaparak kendisini gizlemeye çalıştı. Şubat 2018 de FETÖ üyesi olduğu için bu görevinden uzaklaştırıldı.

Gaybubet evinde saklandı

Hakkında tahkikat yapıldığını anlayan firari FETÖ’cü kaşka terör örgütünün gaybubet olarak adlandırılan evlerinde kalmaya başladığını itiraf etti. 25 Mayıs 2018’de hakkında yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında arama kararı çıkarıldı. Firari olduğu emniyet birimleri tarafından ortaya konunca 31 Mayıs’ta bu kez yakalama kararı çıkarıldı.

Türkiye’ye yönelik işkence iftirası atan Kaşka, 1,5 yıl Türkiye’de saklandığını daha sonra Yunanistan’a kaçtığını açıkladı. Yunanistan’da kısa bir süre kaldıktan sonra Almanya’ya gelen Kaşka siyasi sığınma talebinde bulundu.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler