Anasayfa » Kılıçdaroğlu FETÖ hükümlüsü İbrahim Burak Oğuz’dan vazgeçmiyor
Özel Haber

Kılıçdaroğlu FETÖ hükümlüsü İbrahim Burak Oğuz’dan vazgeçmiyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ üyesi olmakla suçlanan ve yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezası alan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz’u makamında kabul etti.

İbrahim Burak Oğuz 17 Aralık 2019 tarihinde FETÖ üyesi olmakla tutuklanmış daha sonra Belediye Başkanlığından alınmıştı. Belediye başkanlığı adaylığı sırasında İbrahim Burak Oğuz’un babasının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Oğlumu aday gösterirsen başın belaya girer. Oğlum FETÖ’cü” dediği ama Kılıçdaroğlu’nun bunu önemsemediği iddia edilmişti.

İbrahim Burak Oğuz’un Facebook hesabından yapılan paylaşıma göre 1 Ekim 2020 tarihinde Kemal Kılıçdaroğlu, Oğuz’u TBMM çatısı altında kabul etti.

Burak Oğuz paylaşımda şunları yazdı. “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nu TBMM’nin bugün başlayan 27.dönem 4. yasama yılı münasebetiyle makamında ziyaret ederek Urlalıların selamını götürdük; Kendisinin de sevgi ve selamlarını getirdik.”

FETÖ’nün muhasebecisi

İbrahim Burak Oğuz’un 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden Hakan Çiçek, Hava Kuvvetleri mahrem yapılanmasında “Müdür Yardımcısı” olarak görev yapan Lokman Uçan, FETÖ’nün ABD’deki finansörlerinden Burak Yeneroğlu, örgütün akademisyenler imamı olarak bilinen İsmail Kokuroğlu gibi örgüt yöneticilerinin şirketlerinin muhasebe kayıtlarını tuttuğu tespit edilmişti. Örgüt toplantılarında sohbet imamlığı da yaptığı tespit edilen İbrahim Burak Oğuz gözaltına alındığı tarihten itibaren CHP tarafından cansiperane bir şekilde korunmuştu.

 

Kategoriler