Anasayfa » “Fuat Avni”nin KHK beklentisi
Özel Haber

“Fuat Avni”nin KHK beklentisi

“Fuat Avni” isimli hesabı yönettiği ortaya çıkan FETÖ firarisi Said Sefa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devrilmesi durumunda Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile devletten temizlenen FETÖ’cülerin görevlerine iade edileceğini iddia etti.

FETÖ’cü Said Sefa, 24 Haziran seçimlerinin ardından Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanması durumunda FETÖ’cülerin mesleklerine geri dönemeyeceklerini vurgulayark “Onlar için herhangi bir ümit ışığı görmüyorum ben.” dedi.

Muhalefetin seçimleri kazanması ihtimalinde FETÖ’cülerin yeniden devlete döneceklerinin sinyalini veren Sefa, şöyle konuştu:

“Erdoğan yönetimi öyle ya da böyle devrildiği andan itibaren bugünden itibaren başvurularının hepsinin dikkate alınacağını ve o başvuruların neticesinde hukuki ortamlarda istediklerini elde edebileceklerini ve haksızlıklarının giderilebileceğini düşünenlerdenim. İktidar bu lanetli iktidarın bu laneti ülke üzerinden kalktığı zaman Kanun Hükmünde Kararname mağdurlarının da laneti kalkmış olacak.”

FETÖ’cü Said Sefa, “İki ay sonra eğer Erdoğan seçilirse bugünlere de rahmet okunacak günler kapımıza dayanacak.” diyerek seçimleri Erdoğan’ın kazanmasından duyduğu korkuyu da dile getirdi.

Kategoriler