Anasayfa » Firari terörist itiraf etti: Gülen’i ABD yargısı koruyor
Özel Haber

Firari terörist itiraf etti: Gülen’i ABD yargısı koruyor

FETÖ’nün firari tetikçilerinden Levent Kenez, FETÖ elebaşının iadesi için çalışan Michael Flynn ve Ekim Alptekin’in yargılandığını, iadeyi gündeme getiren avukatlar Robert Amsterdam ve Robert Giuliani’nin susturulduğunu belirterek FETÖ elebaşının ABD yargısı tarafından korunduğunu itiraf etti.

Türkiye, 15 Temmuz işgal girişiminde 251 kişiyi katleden, Meclis’i bombalayan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan FETÖ’nün Pensilvanya’daki elebaşı Fetullah Gülen’in iadesi için ABD’ye bir tır dolusu klasör gönderdi. ABD ile Türkiye arısında 1979 yılında imzaladığı suçluların iadesi anlaşmasına göre Washington yönetimi FETÖ elebaşını iade etmeli, bu olmuyorsa soruşturma sonuçlanana kadar tutuklamalıydı. Ancak ABD, FETÖ elebaşına FBI koruması verdi, terör örgütüne sahip çıktı. ABD, 60 yıllık müttefiki Türkiye’ye saldıran terör örgütünü cezalandırmak yerine, terör örgütünün gerçek yüzünü ifşa eden isimleri hedef seçti.

15 Temmuz’da yargıladılar

FETÖ elebaşı Gülen’in iadesi konusunda en cesur çıkışları yapan ABD eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn ve Türk-Amerikan İş Konseyi eski Başkanı Ekim Alptekin’e haksız davalar açıldı. ABD hükümetine komplo suçlamasıyla yargılanan Alptekin’e açılan davanın tarihi 17-25 Aralık, ilk duruşmanın yapıldığı tarih ise 15 Temmuz.

Sırtını ABD’ye dayadı

Firari FETÖ tetikçisi Levent Kenez, “Dokunan yanıyor” başlıklı yazısında FETÖ elebaşı Gülen’in iadesini isteyen kişilerin başlarına gelenleri anlattı, tehditler saurdu. Kenez, ABD’deki her platformda FETÖ’nün kirli yüzünü ifşa eden avukat Robert Amsterdam’ın Flynn’a açılan davalar ile korkutulduğunu, ABD Başkanı Trump’ın avukatı Robert Giuliani’nde Gülen’in iadesi üzerine konuştuğu için tehdit edildiğini alenen itiraf etti. FETÖ firarisi Kenez, Pensilvanya’dan terör örgütünü yöneten teröristbaşının sırtını ABD’ye dayadığını vurguladı.

Kategoriler