Anasayfa » FETÖ’yü terör örgütü olarak tanımayan Yargıtay üyesi
Özel Haber

FETÖ’yü terör örgütü olarak tanımayan Yargıtay üyesi

Yargıtay’a üye olarak atanan Hatay Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Turan Oral’ın FETÖ şüphelisine ilişkin verdiği bir kararda “FETÖ’nün terör örgütü olması için BM Güvenlik Konseyi ve Bakanlar Kurulu kararı gereklidir” dediği ortaya çıktı.

Hakim ve Savcılar Kurulu tarafından Yargıtay’da bulunan 16 boş koltuğun 8’i için seçim gerçekleştirildi. Yeni Yargıtay üyelerinin genellikle Ağır Ceza Başkanları ve Başsavcı Vekilleri arasından seçilmediği görüldü. Ataması yapılan isimler arasında Hatay Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Turan Oral en dikkat çeken isimdi.

BM kararı lazım

Oral, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ şüphelisi Naim Kelce hakkında hazırladığı iddianame hakkında 15 Temmuz darbe girişiminin ardından verdiği skandal kararla gündem olmuştu. İddianameyi reddeden Oral, FETÖ şüphelisi için kararında, “FETÖ’nün terör örgütü olması için BM Güvenlik Konseyi ve Bakanlar Kurulu kararı gereklidir” diyerek 251 kişiyi öldürmüş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Meclis’i bombalamış bir terör örgütünü aklamıştı.

Kaynak: Sabah

Etiketler

Kategoriler