Anasayfa » FETÖ’den YPG’ye destek SMO’ya hakaret
Özel Haber

FETÖ’den YPG’ye destek SMO’ya hakaret

FETÖ firarisi Ergun Babahan, Türkiye’nin operasyon düzenlediği Fırat’ın Doğusu için “Suriye’nin tek barış adası” ifadesini kullanarak PYD sevicilikte sınır tanımadı. Babahan, Mehmetçik ile PYD/YPG’li teröristlere karşı çarpışan Suriye Milli Ordusu’na “kafa kesen İslamcılar” diyerek hakaret etti.

ABD Ankara Büyükelçiliği resmi twitter hesabının beğenisiyle gündeme taşıdığı FETÖ firarisi Ergun Babahan, Türkiye’ninin Fırat’ın Doğusu’ndaki PYD/YPG tehdidini bertaraf etmek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili alçak bir yazı kaleme aldı. PKK’nın işgal ettiği bölgeler için “Suriye’nin tek barış adası” tanımlamasıyla örgütün sözlüğünü yapan FETÖ firarisi, Türkiye’nin uluslararası hukuka uygun harekatına “İşgal” iftirası attı.

YPG tehdit değilmiş

Babahan’ın “Dünya âlem biliyor ki, Rojava’dan Türkiye’ye yönelik bir saldırı söz konusu değildir, hiçbir zaman olmamıştır” ifadeleriyle masumlaştırmaya çalıştığı PYD/YPG terör örgütü 17 Şubat 2016’da Çankaya’da 28 kişiyi bombalı saldırı da şehit etti. Aynı örgüt Zeytin Dalı Harekatı öncesinde, Hatay’a 60, Kilis’e 34 olmak üzere toplam 94 roket ve füzeli saldırı düzenlemiş 7 kişi şehit olmuş, 113 sivil de yaralanmıştı. FETÖ’nün şirinleştirmeye çalıştığı terör örgütü, Barış Pınarı Harekatı’nın başladığı günden bu yana ise biri 9 aylık bebek olmak üzere 18 sivili şehit etti.

SMO’ya iftira attı

FETÖ firarisi Babahan, Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatı’nın ardından Barış Pınarı Harekatı’nda da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komutasında hareket eden Suriye Milli Ordusu (SMO) içinse  “Kafa kesen İslamcılar” diyerek alçaklaştı. FETÖ’cü Babahan’ın terörist iftirası attığı Suriye Milli Ordusu, DEAŞ’a en büyük darbenin vurulduğu Fırat Kalkanı Harekatı’nda 614, Akdeniz’e inen terör koridorunun durdurulduğu Zeytin Dalı Harekatı’nda ise 302 şehit verdi.

Kategoriler