Anasayfa » FETÖ’den PKK’ya kayyum desteği
Özel Haber

FETÖ’den PKK’ya kayyum desteği

PKK-FETÖ ortaklığı kayyum meselesinde de yüzünü gösterdi. Firari FETÖ tetikçisi Ekrem Dumanlı, “Kayyım cumhuriyeti” adlı yazısında İçişleri Bakanlığı’nın Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerini PKK terör örgütünün kontrolünden çıkardığı “Kayyum” atama hamlesine kin kustu.

Yaşı kadar soruşturma var

Dumanlı, “Daha birkaç ay önce seçilmiş belediye başkanlarının suçu ne?”  sorusuyla “Terör Örgütü Propagandası Yapmak, Suçu ve Suçluyu Övmek” suçundan 9 ayrı soruşturma geçiren Adnan Selçuk Mızraklı’yı, “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Görevi Kötüye Kullanma, Terör Örgütü Kurma ve Yönetme” gibi suçlardan 6 farklı soruşturma ve kovuşturma geçiren Ahmet Türk’ü,  “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçlarından hakkında 6 ayrı soruşturma açılan Bedia Özgökçe Ertan’ı aklamaya çalıştı.

Valilere hakaret

Ekrem Dumanlı, kayyum olarak görevlendirilen Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’e “vasıfsız çapsız iktidar bürokratları” diyerek hakaret etti.

HDP’nin avukatı

Dumanlı, HDP’yi güzellemek için skandal ifadeler kullandı. PKK’ya silah kuryeliği yapan, parti bürolarını örgüte tahsis eden, belediye araçlarıyla bomba tuzaklayan, Kandil’e para yağdıran HDP’nin örgütle alakası olmadığını iddia ettiği şu akla ziyan cümleyi kurdu: “HDP kanunlara uygun olarak kurulmuş, seçimlere girme hakkı olan bir parti.”  Bununla da yetinmeyen firari FETÖ’cü Ekrem Dumanlı, CHP, HDP, İP ve muhalif ortaklara “Direniş” çağrısı yaptı.

Kategoriler