FETÖ'de Bugün

Muhsin Yazıcıoğlu suikastında dosyalar birleştirildi

Muhsin Yazıcıoğlu suikastında dosyalar birleştirildi

FETÖ tarafından şehit edilen Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu suikastında yeni aşama. Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edildiği helikopterden GPS cihazlarını söken FETÖ’cülerin davası, “Soruşturmaya FETÖ müdahalesi” davasıyla birleştirildi. Muhsin Yazıcıoğlu cinayeti soruşturmasına FETÖ müdahalesi davas iddianamesi yaklaşık 2 hafta önce kabul edilmişti. GPS cihazlarını söken ekipten ihraç Yarbay Davut Uçum ve ihraç astsubay Aydın Özsıcak 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanına suikast davasında da mahkûm edilmişti. İki isminde bulunduğu 10 sanıklı davanın duruşması Göksun Asliye Ceza Mahkemesinde görülmeye devam etti. İki davanın birleştiğini Muhsin Yazıcıoğlu ailesinin avukatı duruşma sonrası gazetecilere aktardı.

GPS cihazlarının sökülmesinin örgütlü yapı tarafından gerçekleştirildiği anlaşılarak Kahramanmaraş’ta dava açıldığını hatırlatan Muhsin Yazıcıoğlu’nun aile avukatı Yavuz, şunları söyledi:

Muhsin Yazıcıoğlu

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ailesinin avukatı açıklama yaptı

“Biz 12 yıldır tüm millete, ‘Bu örgütlü bir yapı tarafından gerçekleştirilen bir cinayettir. Bu cinayetin gizlenmesi için suç delilleri karartılmıştır. GPS cihazları bunun için sökülmüştür’ diye haykırıyorduk. Nihayet sesimiz kısmen yankı buldu. Örgüt tarafından gerçekleştirilen bir olay sonrası hırsızlık eyleminin olduğuna karar verilmişti. Böyle bir iddianame hazırlandı. Ancak bu iddianamenin doğruluğunu elbette kabul etmiyorduk. Çünkü biz eylemin de örgüt tarafından gerçekleştirildiğini, bu örgütlü yapının her noktasından FETÖ unsurlarının çıktığını, sanıkların da tamamına yakının FETÖ ile irtibatlarının tespit edildiğini, eylemin de FETÖ tarafından gerçekleştirilen suikast eylemini önlemek maksadıyla bu GPS cihazlarının söküldüğünü, bununla ana dosya ile bu dosyanın ayrılmasının da imkânsız olduğunu söylemiştik. Bu sözümüzün hakikati ortaya çıkmıştır. Bugün Göksun’da yürütülen yargılama Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinde birleştirilmesine karar verilmiştir. Ümidim o ki diğer dosyaların tamamı da yeniden açılacak. Çünkü ana soruşturma devam ediyor. O soruşturma dosyasının mahiyetiyle birleşecek, eylemi gerçekleştirenler de ortaya çıkacak. Onlarla birlikte suçlular yargı önünde hesap verecekler. O günü ümitle bekliyoruz.”

Yazıcıoğlu suikastında kritik isim yakalanmıştı

Muhsin Yazıcıoğlu suikastında delilleri karartmak için GPS cihazlarını söken FETÖ’cüleri aklamak için terör örgütü tüm imkânlarını seferber etmişti. FETÖ’nün avukatlar yapılanması mahrem imamı Mustafa Atalar örgütün sözde Baş Yüceler Şurası üyesi Barbaros Kocakurt ile görüşerek soruşturmayı sulandırma talimatı almıştı. Mustafa Atalar’ın örgütteki sorumlusu Kamil Bakum, 31 Aralık 2020’de Ankara’da yakalanmıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler