FETÖ'de Bugün

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu suikastında önemli operasyon

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu suikastını karartan firari yakalandı

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu suikastında FETÖ adına delilleri karartan önemli bir isim bugün ele geçirildi. İstanbul’da yapılan operasyonda ele geçirilen Kamil Bakum bugün saklandığı gaybubet evinde yakalandı. Kamil Bakum, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun bindiği helikopterin enkazından cihazları söken iki astsubayın avukatlığını yapan Mustafa Atalar’ın mahrem imamıydı. Firari FETÖ’cü Kamil Bakum’un yakalanması, Muhsin Yazıcıoğlu suikastını aydınlatmak için oldukça önemli. Büyük Birlik Partisi kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 yılında Kahramanmaraş’ta bindiği helikopterin düşmesi sonucu şehit olmuştu. Kaza görünümlü sabotajda Yazıcıoğlu’nun yanı sıra, BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, Pilot Kaya İstektepe ve Gazeteci İsmail Güneş de hayatlarını kaybetmişti.

Kamil Bakum Ümraniye’de yakalandı 

CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ’ın özel haberine göre, İstanbul’da Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun doğum gününde gerçekleşen operasyonda Fetullahçı Terör Örgütü’nün en kritik isimlerinden Kamil Bakum ve Eşref Üstünova yakalandı. Terör örgütünün avukatlarından sorumlu mahrem imamı olan Kamil Bakum’un ihanetleri saymakla bitmiyor. Firari Bakum, FETÖ’nün Ankara Beypazarı İmamlığı, Muş İl İmamlığı ve Gaziantep Bölge İmamlığı yaptıktan sonra avukat yapılanmasına kaydırılmıştı. Ümraniye’deki gaybubet evinde yakalanan Bakum, sözde 2015 ve 2016 yıllarında avukatlar mahrem yapısının sözde Güneydoğu imamlığı görevini yaptı. 15 Temmuz’dan önce İstanbul’a kaydırılan Bakum, FETÖ üyesi avukatların mahrem imamlığını yaptı.

FETÖ’nün Elazığ avukatlar sorumlusu Abdullah Önder’de itiraflarında, “Ben, Mehmet Durakoğlu, Kamil Bakum, Turan Canpolat, Mustafa Atalar, Ahmet Atilla Kavuran, Halil Kayış ByLock kullandık. ByLock yazışmaları ve HTS kayıtları getirilirse doğru söylediğim anlaşılacaktır. Adı geçenler itiraflarına Muhsin Yazıcıoğlu olayı çözülecektir.” demişti.

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu
Şehit Muhsin Yazıcıoğlu suikastının kritik ismi Kamil Bakum Ümraniye’de yakalandı

Muhsin Yazıcıoğlu suikastından 15 Temmuz’a 

FETÖ üyesi astsubaylar Aydın Özsıcak ve Davut Uçum, Muhsin Yazıcıoğlu’nun düştüğü helikopterden elektronik cihazları sökmüştü. FETÖ’cü savcılar eliyle aklanan iki isim 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast timinde yer almıştı. FETÖ elebaşının en güvendiği isimlerden eski Türkiye İmamı Barbaros Kocakurt’un da Şehit Muhsin Yazıcıoğlu suikastında adı geçmişti. Firari Kocakurt’un   FETÖ üyesi iki astsubayın Muhsin Yazıcıoğlu suikastı soruşturmasından kurtulması için talimat verdiği itirafçı ifadelerinde yer almıştı.

Diğer yakalanan Eşref Üstünova da KHK ile öğretmenlikten ihraç edilen örgütün önemli mahrem imamlarından.

Kaynak: Hürriyet

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler