FETÖ'de Bugün

‘Haşim Kılıç FETÖ mensubu olduğunu biliyordu’

Haşim Kılıç’ın FETÖ’cü olduğunu bilmesine rağmen eski Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Sekreteri Mehmet Oğuz Kaya’yı görevde tuttuğu ortaya çıktı.

Mehmet Oğuz Kaya’nın “FETÖ üyeliği” suçundan yargılandığı davanın duruşması Ankara 21. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görüldü.

Tanıklık yapan eski AYM raportörü Recep Ünal, örgütün desteğiyle AYM’de raportör olduğunu ve darbe girişimine kadar görevine devam ettiğini belirtti.

“Haşim Kılıç’la görüştükten sonra başladım”

Doktora öğrenimi sırasında örgüt mensubu Mustafa Çağlayan aracılığıyla eski AYM Genel Sekreteri Mehmet Oğuz Kaya ile görüştüğünü ifade eden tanık Recep Ünal, “Benim için dönemin Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’tan randevu almışlardı. Mehmet Oğuz Kaya, bana Haşim Kılıç’la görüşmem sırasında neler yapacağım konusunda telkinde bulundu. Haşim Kılıç’la görüştükten sonra raportör olarak görev yapmaya başladım.” ifadelerini kullandı.

“Haşim Kılıç, FETÖ mensubu olduğunu biliyordu”

Dönemin Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın Kaya’nın o dönem FETÖ mensubu olduğunu bildiğini öne süren tanık Ünal, “Haşim Kılıç, nedenini bilmediğim bir şekilde Kaya’yı görevinde tutmaya devam ediyordu. Bu yapıdan olduğunu biliyordu.” iddiasında bulundu.

“Raportörler ikiye bölünmüştü”

Anayasa Mahkemesinde görev yaptığı dönemde FETÖ mensubu raportörler ile bu yapıdan olmayanların belirgin bir şekilde birbirlerinden ayrıldıklarını anlatan Ünal, “Raportörler arasında saflar çok belli bir şekilde ayrılmıştı. Bu durum maalesef mahkemenin yemekhanesine bile yansımıştı. İki taraflı bir düzen vardı. Bu durum her konuda kendisini hissettiriyordu.” diye konuştu.

Kaynak: AA

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler