Anasayfa » Boğaziçi Üniversitesi ÖTK Başkanı FETÖ itirafçısı oldu
FETÖ'de Bugün

Boğaziçi Üniversitesi ÖTK Başkanı FETÖ itirafçısı oldu

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu’nun (ÖTK) üç dönem başkanlığını yapan siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler 4. sınıf öğrencisi Mert Nacakgediği, FETÖ itirafçısı oldu.

ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen Mert Nacakgediği 6 Aralık 2017 günü gözaltına alındı.

Evinde yapılan aramada Nacakgediği’nin telefonu ve bilgisayarına el konulurken yapılan incelemelerde ByLock’a yoğun şekilde giriş yaptığı belirlendi. Telefon hattının ise amcasının üzerine olduğu tespit edildi.

İtirafçı oldu

Mert Nacakgediği sorgusunda FETÖ’cü olduğunu kabul ederek etkin pişmanlık hükümlerinden faydanlanmak istediğini ve bildiklerini anlatacağını söyledi. İfadesinde örgütle ortaokulda tanıştığını, lisede ilişkisinin devam ettiğini, FEM dershanesine gittiğini ve 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesini kazandığını anlattı.

ByLock üzerinden irtibat kurmuşlar

Nacakgediği, 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsil Kurulu Başkanı seçildiğinde kendisini ilk arayan kişinin kapatılan Fatih Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Mehmet Emre Polat olduğunu söyledi. ByLock pogramını da Mehmet Emre Polat’ın yönlendirmesiyle telefonuna indirdiğini aktaran Nacakgediği, “Hermes” kod adıyla program üzerinden irtibatlarını sürdürdüklerini belirtti.

Öğrenci konseylerini ele geçirmeyi planlamışlar

Nacakgediği daha sonrasını şöyle anlattı:

“Mehmet Emre Polat beni örgütün öğrenci konseyi işleriyle ilgilenen ‘Yavuz’ isimli soyadını bilmediğim kişi ile tanıştırdı. Kıvırcık saçlı, kilolu, 40 yaşlarında biriydi. Türkiye Öğrenci Konseyi seçimlerinde aktif rol almak istiyordu. Ben de Boğaziçi Üniversitesi ÖTK Başkanı olduğum için yakın durdum. Seçim ve öğrenci işlerini konuştuk.”

FETÖ elebaşına “büyüğümüz” demişler

ByLock grubunda 5 kişinin olduğunu anlatan Nacakgediği, “Konsey işleriyle ilgilenen ve örgüt mensubu olduklarını bildiğim Selim ve Enes adlı şahıslar vardı. ByLock grubumuzda Enes, Selim, Yavuz, Mehmet Emre Polat ve ben vardık. Gruptakiler Fetullah Gülen’e ‘büyüğümüz’ diye hitap ediyordu.”

Hakkında 15 yıl hapis cezası istendi

Savcılık 13 Aralık 2017’de tutuklanan Mert Nacakgediği hakkında 10 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Nacakgediği’nin tutukluluğu devam ediyor.

Kaynak: Milliyet

Kategoriler