FETÖ'de Bugün Özel Haber

FETÖ Joe Biden’a yazılan mektupla kendinden geçti

FETÖ Joe Biden’a duacı

ABD’de FETÖ’cülerin büyük ümit beslediği Joe Biden’ın başkan seçilmesi ile Türkiye karşıtı açıklamalar hızla artmaya başladı. ABD Senatosu’ndaki 50’den fazla senatör Joe Biden’a bir mektup yazarak Türkiye’nin durdurulmasını istedi. Fetullahçı Terör Örgütü ve PKK başta olmak üzere Türkiye karşıtlarına destek verilmesi istenen mektup vatan haini FETÖ’cüleri mutlu etti. Başta mektupta “insan hakları savunucusu” olarak geçen FETÖ elebaşının gayri meşru çocuğu Enes Kanter olmak üzere firari FETÖ’cüler ABD’li Senatörlere teşekkür etti. ABD’de olaylı seçimle başa geçen Joe Biden, FETÖ üyelerine yakınlığı ile biliniyor. Obama döneminde Başkan Yardımcısı olan Biden, FETÖ üyeleri ile yakın temas kurmaktan çekinmemişti. FETÖ yöneticisi Barbaros Kocakurt 15 Temmuz darbe girişiminden önce ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın darbe olacağının haberini verdiğini örgüt üyelerine aktarmıştı. FETÖ Joe Biden’ın başkan seçilmesiyle Türkiye’nin terörle mücadelesini durduracağını iddia ediyordu.

FETÖ Joe

 

Mektubun tercümesi

Sayın Başkan

Amerika Birleşik Devletleri 46. başkanı olarak yemin ettiğiniz için sizi tebrik ederiz.

Bir başkan adayı olarak, ittifaklarımızı güçlendirmekten ve yükselen küresel otoriterlik dalgasına karşı bir siper olarak demokrasiyi teşvik etmekten bahsetmiştiniz. Sizinle bu düşünceleri uzun süredir paylaşıyoruz ve Türkiye’de devam eden insan hakları durumu hakkında yazıyoruz ve Türk hükümetine sorunlu sicilini iyileştirmesi için baskı yapmanızı rica ediyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dış politikası da zamanla daha savaşçı ve kavgacı bir hale geldi. Son yıllarda Suriye’de IŞİD ile mücadele ABD’nin desteklediği Kürtlere saldırdı, ABD teknolojisiyle uyumsuz olduğu yönündeki uyarılara rağmen Rus hava savunma sistemlerini satın aldı ve Ermenistan ile toprak anlaşmazlığını çözmek için Azerbaycan’ı şiddet kullanmaya teşvik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ve diğer ülkelere, 2016’daki başarısız darbeden sorumlu tuttuğu Türk vatandaşlarını iade etmeleri için baskı yapmaya çalıştı.

Enes Kanter’den insan hakları savunucusu çıkardılar 

Erdoğan hükümeti, NBA oyuncusu ve insan hakları savunucusu Enes Kanter gibi ABD’deki muhaliflerini susturmaya çalıştı, hakkında Interpol’den kırmızı bülten çıkarıldı ve Türkiye’deki ailesine baskı yaptı. Türkiye, dünyanın önemli bir bölgesinde önemli bir müttefik olmaya devam ediyor ve tam da bu nedenle size bugün yazıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nin müttefikleri ve ortakları daha yüksek standartlarda tutması ve onlarla insan hakları ve demokratik gerileme konularında dürüstçe konuşması gerektiğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve yönetimine, yurtiçi ve yurtdışındaki muhalefete yönelik baskıları derhal sona erdirmeleri, siyasi tutukluları ve vicdan tutuklularını serbest bırakmaları ve otoriter gidişatlarını tersine çevirmeleri gerektiğini vurgulamanızı tavsiye ediyoruz.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler