Anasayfa » FETÖ’nün işkence ekibine operasyon
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün işkence ekibine operasyon

FETÖ'nün işkence

FETÖ’nün işkence ekibine 15 ilde operasyon

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yapılanması için vatansever öğrencilere işkence yapan 56 şüphelinin yakalanması için operasyon düzenledi. İstanbul merkezli 15 ilde düzenlenen operasyonda 1’i muvazzaf 56 rütbeli askerden 28’i yakalanarak gözaltına alındı. Hakkında işlem başlatılanlar arasında 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ operasyonlarında tutuklanan isimlerde var. Bu isimlerden biri eski Hava Harp Okulu Komutanı tümgeneral Fethi Alpay. 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsa İstanbul Valisi olarak atanacak Fethi Alpay, darbe gecesi yakalanan subaylara “ya bizimlesiniz ya değilsiniz” diyerek rest çekmişti. İşkence operasyonu ile hakkında işlem yapılan bir diğer isimse 15 Temmuz ihanetinde aktif rol alan dönemin İncirlik Üssü komutanı ihraç Tuğgeneral Bekir Ercan Van oldu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast timinde yer alan ihraç Binbaşı Taner Berber, Meclisi bombalama emrini veren Hasan Hüsnü Balıkçı, ihraç üsteğmen Kerime Güney ve Ankara’da katliam yapan ihraç üsteğmen Müslüm Macit gibi isimler de FETÖ’nün işkence ekibinde yer aldığı tespit edildi.

İhraç albaylar da var

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca gerçekleştirilen operasyonda FETÖ’nün TSK’daki işkence yapılanmasına darbe vuruldu. Hava Harp Okulunda eğitim gören vatansever öğrencilere baskı ve işkence yaparak okuldan ayrılmasını sağlayan 56 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi. Gözaltı kararı verilen FETÖ şüphelilerin dağılımı şöyle: 10 ihraç albay, 5 ihraç yarbay, 13 ihraç binbaşı, 5 ihraç yüzbaşı ve 1’i muvazzaf 22’si ihraç 23 üsteğmen.

Yakalanan FETÖ üyesi ihraç askerler “müteaddit kez astlarına işkence yapılması hususunda emir vermek ve müteaddit kez işkence yaptırmak, müteaddit kez işkence yapılmasına göz yummak suretiyle suçun örgütlü ve planlı bir şekilde işlenmesine göz yummakla” suçlanıyor.

Ayrılmasaydım intihar ederdim

Harp okullarında FETÖ’cü subayların işkencelerine maruz kalan vatansever öğrenciler yaşadıklarını anlatmıştı. Bu isimlerden Bilkan Pala şunları anlatmıştı: “Eğer ayrılmasaydım intihar ederdim.” Bilkan Pala, örgüt üyesi askerlerin işkencelerini, “Ceza vermek için ceza verilerdi. Bununla beraber, yerde bildiğimiz yerde toz olduğu için yine aynı şekilde ceza aldım. Emre itaatsizlik şeklinde bir iftira cezası aldım. Öyle bir şey yaşanmadığı halde.Ve bunlar oda hapsine dönüştüler. Yasak olmasına rağmen oda hapisleri çektik.

Hâlâ daha antidepresan ilaçları kullanıyorum ve ben hâlâ rüyalarımda o günleri görüyorum ne yazık ki.”

Kaynak: İHA

Kategoriler