Anasayfa » FETÖ itirafçısı örgütün kirli yüzünü bir kez daha ortaya döktü
FETÖ'de Bugün

FETÖ itirafçısı örgütün kirli yüzünü bir kez daha ortaya döktü

feto-itirafcisi-general
FETÖ itirafçısı

Etkin pişmanlıktan faydalanarak itirafçı oldu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan örgüt mensuplarının itirafları, örgütün kirli yüzünü deşifre etmeye devam ediyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosu tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan şüpheli Cihan C., etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı olmak istedi. Savcılığa verdiği ifadesinde çeşitli itiraflarda bulunan Cihan C., ifadesinde FETÖ mensuplarının askeri okula nasıl öğrenci aldıklarını ve okuldaki süreci anlattı. Daha önce Jandarma Genel Komutanlığının askeri okullarına başvurup elendiğini belirten Cihan C., akrabaları aracılığıyla köyüne kadar gelen örgüt mensupları tarafından İstanbul’a götürüldüğünü ve orada eğitim gördüğünü, ardından Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı Astsubay Meslek Yüksekokulu’na girdiğini söyledi. FETÖ itirafçısı Cihan C., askeriyeye girdikten sonra örgütün kendisine çeşitli uyarılarda bulunduğunu belirtti.

FETÖ itirafçısı Cihan C.’nin ifadeleri

Cihan C., “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan gözaltına alındı. Savcılığa verdiği ifadesinde örgütle nasıl tanıştığını anlatan itirafçı Cihan C.:

 “Bir gün tarlada çalışırken benim köylüm olan Murtaza C. ve Salih Enes H. yanıma geldi. Daha önce askeri okul sınavına girdiğimi ve kaybettiğimi duymuşlar. Birlikte geldiği Salih isimli şahsın benimle ilgileneceğini ve çalıştığım taktirde okula girmemi sağlayabileceklerini söylediler.” dedi.

Daha sonra kendisinin İstanbul’da bir örgüt evine yerleştirildiğini anlatan Cihan C.:

 “Sonra beni İstanbul’a götürme teklifinde bulundular. Orada ders çalışarak sınava hazırlayacağını, ev ile ilgili olarak herhangi bir masrafımın olmayacağını söyledi. Ben de teklifini kabul ettim. Bu görüşmeden yaklaşık iki buçuk ay sonra Salih beni aradı ve gelmemi söyledi. Ben de otobüse binerek İstanbul’a gittim. Otogarda beni Salih karşıladı. Birlikte ‘Saray’ kod adını verdikleri Kartal’da bulunan bir örgüt evine gittik. Salih beni bu eve yerleştirdi, bundan sonra bu evde kalacağımı ve benimle Kazım K.’nın ilgileneceğini söyleyerek evden ayrıldı.” ifadelerini kullandı.

“Örgüt evinde iki gün ekmek peynir yedim”

Cihan C., kaldığı örgüt evinde yiyecek bir şeyler olmadığını ve bunun üzerine soru sorduğunda da ev abisinin kendisine kızdığını belirtti. FETÖ itirafçısı Cihan C.,

 “Kazım bana birkaç tane daha öğrencinin eve geleceğini söylediği için ilk birkaç gün hiçbir faaliyet yapmadık. Ben bu evde kalmaya başladıktan iki gün sonra evde yiyecek hiçbir şey olmadığından Kazım’a ne yiyip içeceğimizi sordum. Bana birkaç günlük sıkıntı olduğunu, idare etmemi ve halledeceğini söyledi. İki gün ekmek peynir yedim. Kombi bozuk olduğundan da çok üşüdüm ve kendisine bunu da sordum. Bana benim çok sıkıntı yaptığımı söyledi ve kızdı. Sonra üç arkadaş daha benimle birlikte askeri okul sınavlarına hazırlanmak için bu eve getirilip yerleştirildi. Bir süre sonra Metin Y. isimli şahıs eve geldi, artık kendisinin bizden sorumlu olduğunu söyledi.” şeklinde konuştu.

“Sınav sonucu açıklanmadan ‘Hayırlı olsun’ dediler”

FETÖ itirafçısı Cihan C., askeri okulların mülakatlarına girdiğini ve sınav sonuçlarını beklerken örgüt mensuplarının kendisine “Hayırlı olsun.” dediklerini ekledi.

Cihan C., şu ifadeleri kullandı:

“2014 yılında üniversite sınavlarına girdim ve kazanarak askeri okula başvurdum. İlker, Gökhan ve Yahya’da kazanarak askeri okula başvurdular. Ben, Gökhan ve İlker jandarma, Yahya da Kara Kuvvetleri Komutanlığını kazandı. Mülakatlara gittik ve başarılı olduk. Mülakatlardan sonra Metin Y. beni aradı ve ‘Hayırlı olsun, bundan sonra seninle ‘Yıldırım’ isimli şahıs ilgilenecek’ dedi ve intibak eğitiminden sonra ne zaman nerede buluşacağımızı söyledi. İntibak eğitimi bittikten sonra Metin’in söylediği tarihte söylediği yere İlker, Gökhan ve ben gittik. Kızılay’da Yıldırım isimli şahıs ile buluştuk. Göz göze geldik ve arkasından takip ederek bir eve gittik. Bundan sonra bizimle kendisinin ilgileneceğini, haftada bir hafta sonları bu evde buluşacağımızı, askeriyede de göze batmamamızı ve kendimizi belli etmememizi söyledi.”

“İzindeyken köye gelip, tehdit ettiler”

Okul yaz tatiline girdikten sonra köyüne döndüğünü söyleyen Cihan C., FETÖ mensuplarının kendisini orada da rahat bırakmadığını belirterek şunları kaydetti:

 “2015 yılının yaz aylarında okulun birinci sınıfı bitti ve memlekete izne gittik. İzindeyken Yıldırım köye geldi. Beni buldu ve neden görüşmelere gitmediğimi sordu. Ben de Salih’in biz bu okula girerken kendileri ile görüşmeye ömür boyu devam edeceğimizi söylemediğini söyledim. O da benimle bir sıkıntısının olmadığını, sadece dostluğunun arkadaşlığının bitmesini istemediğini, görüşmelere gitmezsem okulu bitirmemin zor olacağını söyledi. Ben de köyde fazla göze batmamak için tamam dedim ve gönderdim.”

 

Kategoriler