Anasayfa » Hâkim Yemliha Karakoç’u tehdit eden kişi FETÖ’cü çıktı
FETÖ'de Bugün

Hâkim Yemliha Karakoç’u tehdit eden kişi FETÖ’cü çıktı

hakim-yemliha-karakoc-kimdir
Hâkim Yemliha Karakoç

Ölümle tehdit edilen hâkim suç duyurusunda bulundu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) kritik davalarına bakan hâkim Yemliha Karakoç’a gelen tehditlere re’ sen soruşturma başlatıldı. Çanakkale’de terör örgütünün üniversite, emniyet ve askeri mahrem yapılanması gibi davalarına bakan dönemin Çanakkale Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Karakoç, bir süredir sosyal medya üzerinden ölüm ile tehdit ediliyordu. Yapılan soruşturma kapsamında, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Karakoç’u ölümle tehdit eden kişinin FETÖ üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezası alan firari Astsubay Hüseyin Çelik olduğu belirlendi. Çanakkale Hava Radar Mevzi Komutanlığı’nda görevli olduğu tespit edilen Çelik’in yurt dışına kaçmış olabileceği ihtimali göz önünde bulundurularak, savcılığın talimatı üzerine hakkında geniş çaplı araştırma başlatıldı. Bunun yanı sıra, Başkan Karakoç’un da suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

hakim-yemliha-karakoc-kimdir

Hüseyin Çelik

Kritik isimlerin davasına bakmıştı

Hâkim Karakoç’un davalarına baktığı isimler arasında; Rahip Brunson’ın FETÖ bağlantısı itiraflarıyla saptanan örgütün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mahrem yapılanmasında “öğretmen” olarak görev yapan “İhsan” kod adlı ÇOMÜ eski Başhekim yardımcısı Gökhan Erbağ, örgütün Çanakkale imamı Yahya Karadeniz, 18 Mart Üniversitesi Rektörü Sedat Laçiner ve dönemin Boğaz Komutanı Serdar Ahmet Gündoğdu bulunuyor.

hakim-yemliha-karakoc-kimdir

Hâkim Yemliha Karakoç’u tehdit etmek için oğluna “helva” gönderdi

FETÖ davalarına bakan dönemin Adalet Komisyonu Başkanı, Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Karakoç’un sosyal medya hesaplarına gönderilen tehdit içerikli mesajlar nedeniyle soruşturma başlattı. Savcılığın soruşturma kapsamında yaptığı incelemelerde, “hsynclk31” kullanıcı isimli sosyal medya kullanıcısı tarafından Karakoç’a gönderilen mesajlarda tehdit içerikli ifadeler bulunduğu belirlendi. 13 Aralık 2021 tarihinde, Bursa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Yemliha Karakoç’a gönderilen mesajda, “hsynclk31” isimli kullanıcının:

“Devran döndüğünde senin ananı s… O güne kadar bekle. Kendine çok iyi bak ki ölme. Cehennemi yaşatacağım sana i. soyu.” yazdığı tespit edildi.

Üstelik tehditleri bununla da sınırlı kalmadı. Aynı kişi, 14 Aralık tarihinde ise Karakoç’un eczacı olan oğlu E. Karakoç’a bir alışveriş sitesi üzerinden gönderici ismi belirtmeden helva gönderdi.

hakim-yemliha-karakoc-kimdir
Yemliha Karakoç

Açıklama kısmına ise:

“Babanızın helvasını şimdiden yiyiniz, sonra fırsatınız olmayabilir.” yazdı.

hakim-yemliha-karakoc-kimdir
Yemliha Karakoç

Mesajların ekran görüntüsü kayıt altına alındı, yapılan IP adresi incelemesinde ise, “hsynclk31” isimli kullanıcının, Karakoç’un Çanakkale’de 19 kişinin yargılandığı FETÖ’nün askeri mahrem yapılanması davasında yargılandığı ve FETÖ üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezası aldığı anlaşıldı. Çanakkale Hava Radar Mevzi Komutanlığı’nda görevli olan Astsubay Hüseyin Çelik’in ise firar ettiği belirlendi.

Tehdit eden FETÖ’cünün adı itirafçı beyanlarında geçiyor

Çelik’in isminin FETÖ itirafçılarının beyanlarında geçtiği kaydedildi. Çanakkale Radar Mevzi Komutanlığında astsubay olarak görev yapan ve soruşturması tamamlanarak hakkında kamu davası açılan Emre Bay ismindeki astsubay hakkında başlayıp, başka şüphelileri de içine alarak devam eden soruşturmalar sonucunda, bir kısım askeri personel etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istemişti. Bu kişilerin itiraflarında adı geçen Çelik’in, ayrıca sonradan ulaşılan delillerle Hava Kuvvetleri mahrem askeri yapılanması içerisinde yer aldığı belirlendi.

KAYNAK: SABAH

 

Kategoriler