Anasayfa » Ömer Zeren’in kumpas dosyasında yeni detaylar ortaya çıktı
FETÖ'de Bugün

Ömer Zeren’in kumpas dosyasında yeni detaylar ortaya çıktı

omer-zeren-emniyet-muduru
Ömer Zeren

Kumpas savcısı, tüm aileyi ablukaya almış

Eski Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir ve kendisinin özel kalem müdürü Ömer Zeren’i görevden uzaklaştırmak için kurulan FETÖ kumpası davasında yeni detaylar ortaya çıktı. Savcılık, dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hüseyin Görüşen ile dönemin özel yetkili savcıları Cemil Tuğtekin ve Mustafa Bilgili’nin aralarında olduğu 11 FETÖ’cü hâkim ve savcı hakkında iddianame hazırlamıştı. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından kendisine kurulan kumpas ile görevinden uzaklaştırılan Zeren’in soruşturma dosyasında olan bir klasörde, yüksek yargıdaki önemli isimlere de kumpas kurulmaya çalışıldığı ancak bu klasörün kayıp olduğu öğrenildi. FETÖ’cü savcının, kumpasla cezaevine atılan Zeren’in ablası ve eniştesine de soruşturma açmaya kalkıştığı da belgeler arasında yer aldı.

Ömer Zeren’in dosyasında kayıp olduğu anlaşıldı

Ömer Zeren’in kumpas dosyasında bir klasörün daha yer aldığı anlaşılırken, bu dosyanın kayıp olduğu öğrenildi. Soruşturma dosyasına kumpas için konulan isimler arasında; dönemin HSK üyesi, Yargıtay üyeleri, Danıştay üyeleri ve İçişleri Bakanlığı müsteşarlarının da isimlerinin yer aldığı ileri sürüldü. Bu dosyanın da söz konusu isimlere kumpas kurmak amacıyla oluşturulduğu ancak ortadan kaldırıldığı iddia edildi.

Ömer Zeren’in Elmadağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda kaldığı dönemde, kumpas savcısı Cemil Tuğtekin’in ziyarete gelen ablası Gülcan K. ve eniştesi Orhan K. hakkında da soruşturma açmaya çalıştığı kaydedildi.

Elmadağ Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe gönderen Fetullahçı Terör Örgütü’nün kumpas savcısı Cemil Tuğtekin’in şu ifadeleri kullandığı belirlendi:

“Tutuklu olarak bulunan Ömer Zeren’in cezaevine nakledildiği tarihten bugüne kadarki sürede kendisini ziyarete gelenlerin liste halinde faks yolu ile çok ivedi Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğimize gönderilmesi rica olunur.”

omer-zeren-emniyet-muduru

Böylece, FETÖ’nün kumpas savcısı Tuğtekin’in cezaevinden gelen ziyaretçi listesinde bulunan Zeren’in ablası ve eniştesini de ablukaya aldığı tespit edilmiş oldu.

Faks ile isim listesini istemiş

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, soruşturma dosyasındaki belgede kumpas savcısı Cemil Tuğtekin’in Ömer Zeren’in ablası ve eniştesinin kendisini ziyarete geldiği gün olan 3 Eylül 2010 tarihi, saat 14.49’da Elmadağ Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçeyi gönderdiği anlaşıldı. Tuğtekin hakkında hazırlanan iddianamede, 88 yıla kadar hapsi istendi.

omer-zeren-emniyet-muduru

Cemil Tuğtekin

KAYNAK: SABAH

Kategoriler