Anasayfa » FETÖ içindeki kavgaya FBI da karıştı
Özel Haber

FETÖ içindeki kavgaya FBI da karıştı

Fetullahçı Terör Örgütü içinde çıkan tartışmalara FBI da müdahil oldu. Atlanta’da yaşanan örgüt içi dolandırıcılık faaliyetinin ayyuka çıkmasıyla oldukça zor günler yaşayan FETÖ’de örgüt hakkında çok şey bilen isimlerin FBI’a gidip itirafçı oldukları iddia edildi.

Oldukça ses getiren bu iddianın sahibi de “Zeyd” kod adını kullanan Tuncay Opçin. Askeri Yüksek Mahkeme üyelerinin mahrem imamlığını da yaptığı ortaya çıkan Opçin şahsi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bir muhbirin FBI’a giderek örgüt aleyhine itiraflarda bulunduğunu açıkladı.

Opçin’in paylaşımında adı geçenin de ABD’de yaşayan firari FETÖ’cü Elvan Aktaş olduğu ortaya çıktı. Elvan Aktaş kendi sosyal medya hesabından bu olayı doğrular mahiyette paylaşımlarda bulundu.

FETÖ’de TSK, MİT, Türkiye imamlığı gibi görevlerde bulunan Hamdullah Öztürk’e bağlı olan Tuncay Opçin, örgüte yönelik eleştirilere karşı sert tutumuyla biliniyor. Daha önce Ahmet Dönmez, Bülent Keneş gibi terör örgütü içinden çıkan muhalif seslere yönelik sert çıkışlar yapan Opçin, Elvan Aktaş’ı isim vermeden tehdit etmeyi de unutmadı. “Keskin sirke sadece küpüne zarar verir.”

Kategoriler