Anasayfa » Enes Kanter Türkiye düşmanlığına devam ediyor
FETÖ'de Bugün

Enes Kanter Türkiye düşmanlığına devam ediyor

enes-kanter-kimdir-fetocu

Enes Kanter Ermeni Soykırımı’na arka çıktı

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fethullah Gülen’in gayriresmi çocuğu olan Enes Kanter, Türkiye aleyhine yürüttüğü kara propagandasına devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde NBA takımında basketbol oyuncusu olan Kanter, ülkemizde basketbol oyunculuğundan çok Türkiye’yi karalama kampanyalarıyla adından söz ettiriyor. Her fırsatta uluslararası medyada Türkiye’yi kötü göstermeye çalışan FETÖ firarisi, sosyal paylaşım platformu İnstagram’da yaptığı ihanet dolu bir paylaşımla Ermeni Soykırımı‘na arka çıktı. Fethullahçı Terör Örgütü’nün ABD’deki firari sözcüsü Kanter, daha önce de Ermenistan, İsrail ve terör örgütü PKK’ya destek olmuştu. Yayınladığı paylaşımla sözde Ermeni Soykırımı için adalet çağrısı yapan Kanter, “Bugün bulunduğum noktada milyonlarca Ermeni’nin acısını paylaşıyorum. Türkiye’nin geçmişteki ve şimdiki suçlarıyla yüzleşmesi gerektiğine inanıyorum.” şeklinde açıklamada bulundu.

enes-kanter-kimdir-fetocu

Cumhurbaşkanına “Diktatör” söyleminde bulundu

Türkiye’yi Ermeni Soykırımı iftirasıyla suçlayan Enes Kanter, Türkiye’deki eğitim sistemini milliyetçi ve taraflı olarak değerlendirdi. Türkiye’nin işlediği suçlarla yüzleşmesi gerektiğini belirten Kanter, “Ayrıca demokrasinin bir gün Türkiye’ye geleceğine ve o zaman Ermeniler ve diğer azınlıklar da dahil olmak üzere milyonlarca insanın yarasını saracağına kuvvetle inanıyorum.” ifadelerini kullandı. Kanter, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “diktatör” diyerek, bölgesel barış için bir tehdit olduğunu söyledi. Türkiye aleyhindeki sözde soykırım iftiralarına destek olan Kanter, paylaşımında Ermenilere kucak açarak: “Bir toplum lideri ve rol model olarak önümüzdeki hafta Los Angeles’ta Ermeni kardeşlerim için bir basketbol kampı düzenlemeyi planlıyorum.” dedi.

ABD’de basketbol performansından çok FETÖ adına yaptığı lobi çalışmalarıyla gündeme gelen firari terörist, sık sık ABD’li siyasetçilerle görüşüyor. Türkiye karşıtı birçok isimle program yapan Kanter, ABD’li Demokrat Partili Temsilciler Meclisi Üyesi Tulsi Gabbard’ı programında ağırlamıştı. Gabbard, Ermeni Lobilerinin ABD’deki en önemli çalışanlarından biri olarak biliniyor. Firari FETÖ’cü Enes Kanter, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’den aldığı talimatlar doğrultusunda İsrail’in Birleşmiş Milletler (BM) Büyükelçisi Gilad Erdan ile de bir araya gelmişti. Uluslararası düzenlenen İsrail yanlısı “dijital influencer” yarışmasında 11. olarak, İsrail’den “siyonizm” ödülü alan Kanter, FETÖ’nün de en büyük finansörleri arasında yer alıyor.

Kategoriler