FETÖ'de Bugün

FETÖ elebaşının gayriresmî çocuğuna Siyonizm ödülü

FETÖ elebaşının

FETÖ elebaşının Hitleri destekleyen sözlerini unuttu 

FETÖ elebaşının gayriresmî oğlu Enes Kanter, uzun zamandır Türkiye karşıtı söylemleriyle gündemde kalmayı başarıyordu. ABD’de basketbol oyuncusu olan firari FETÖ’cü bu kez kendine bir vatan bulmuşa benziyor. FETÖ firarisi Enes Kanter, İsrail yancılığında derece yaptı. Her fırsatta Türkiye hakkında yurtdışında yalan yanlış söylemlerle medyayı yanıltmak için uğraşan Kanter, uluslararası düzenlenen İsrail yanlısı “dijital influencer” listesine 11.sıradan girdi. Daha önce Yunanistan, Ermenistan ve PKK terör örgütüne de övgüler yağdıran FETÖ’cü Kanter, konuya ilişkin memnuniyetini sosyal medya üzerinden dile getirerek, gelecek yıl aynı listede ilk üçe girmeyi hedeflediğini belirtti. İsrail’li kullanıcılar tarafından sevgi mesajlarına boğulan Kanter, FETÖ elebaşının Yahudiler hakkındaki anti- Semitik ifadelerini unuttu.

FETÖ elebaşının çocuğu olduğunu gösterdi 

İsrail’de gerçekleşen bağımsızlık kutlamaları kapsamında, bir firma tarafından uluslararası boyutta yapılan değerlendirmeler sonucu içinde 50 kişinin yer aldığı “İsrail yanlısı” listesi hazırlandı. Kanter, bu listeye “İsrail’in tanıtılması ve sevdirilmesi konusunda ortaya koyduğu olumlu etki” sebebiyle 11.sıradan giriş yaptı. Firari FETÖ’cü listede yer alan birçok İsrailli gazeteciyi, aktivisti ve Amerikalı siyasetçiyi geride bıraktı. Sürekli Türkiye’yi kötüleyen ve yalan yanlış haberler yapan The Jerusalem Post isimli İsrail gazetesi “Enes Kanter: İsrail’in Beklenmedik Müttefiki” başlığıyla haberi paylaştı.

Hedefi ilk 3’e girmek 

Türkiye’yi karalama kampanyalarıyla tanınan Kanter, Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin açıklama yaptı. Yaptığı paylaşımda “Her türden nefret ve cehaleti sona erdirmenin bir yolu vardır. Birbirini tanımak ve birlikte çalışmak. Gözlemci bir Müslüman olarak bu konuda bir miktar etkiye sahip olduğumu görmekten memnuniyet duyuyorum.” ifadelerini kullandı. İsrail’e verdiği destek dolayısıyla memnuniyetini belirten Kanter, hedeflerinin büyük olduğunu belirterek paylaşımının devamına “Kesinlikle gelecek yıl ilk 3’e giriyorum. Hadi başlayalım.” sözlerini ekledi. Bunun üzerine Türk kullanıcılardan büyük tepkiler alan Kanter’i İsrailli Twitter kullanıcıları İbranice atılmış tweetlerle destekledi. Kanter, Türk ve Müslüman hesaplar tarafından Gazze, Yemen, Keşmir gibi ülkelerdeki Müslümanların sorunlarıyla ilgili hiçbir olumlu etki ortaya koymamasından dolayı eleştirildi.

Kanter’in liste arkadaşı olan Siyonistler

FETÖ’nün ABD yapılanması içinde önemli bir yeri olan Kanter’i, terör örgütünün en büyük destekçilerinden olduğu için ABD bağrına basmıştı. ABD’li senatörler tarafından açıkça desteklenen Kanter, İsrail’lilerin de göz bebeği olarak listede yer alan birçok önemli İsrailli isimle yer aldı.

  • İstifa ettiği zaman en çok İsrail’in üzüldüğü Eski ABD Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Nikki Haley 6.sırada yer aldı.
  • Daha önce BM 75. Genel Kurulu Görüşmeleri’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Filistin’e uyguladığı ”baskı, şiddet ve yıldırma politikalarından” bahsettiğinde salonu terk eden İsrail’in ABD Büyükelçisi Gilad Erdan 7. Oldu. Ayrıca Erdan Enes Kanter ile fotoğraf çektirerek Twitter hesabında paylaşmıştı.
  • Florida eyaletinden ABD Kongresine seçilen ilk Yahudi kökenli kadın milletvekili Debbi Wasserman Shultz 10. seçilerek Kanter’in bir üstünde yer aldı.
  • Çin’li e-ticaret devi Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma 13.sırada yer aldı.
  • İsrail Savunucu Hareketi kurucusu Joseph Cohen 15.sırada yer alarak Kanter’in altında kaldı.
  • UN Watch Direktörü Hiller Neuer 16.sırada yer aldı.
  • ABD Milletvekili ve LGBT’li aktivist Ritchie Torres 21.sırada yer aldı.
  • Arizona Eyalet Senatörü Alma Hernanzdez 29.sırada yer aldı.
  • İsveç Siyonist Federasyonu Başkanı ve İsveç İsrail İttifakının kurucusu Saskia Pantell 47.sırada yer aldı.

 

 

 

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler